Poradnia rodzinna

poradnia 01

Katolicka Poradnia Rodzinna w Dobrej czynna jest w czwartą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej popołudniowej, a więc około godziny 17.00. W sytuacjach wyjątkowych pracownicy Poradni są do dyspozycji narzeczonych w umówionym wspólnie terminie.

Poradnia mieści się w sali duszpasterskiej usytuowanej w zapleczu Sanktuarium - wejście głównymi drzwiami (sala po prawej stronie).

* * *

Katolicka Poradnia Rodzinna przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej powstała w 1989 roku, z inicjatywy ks. Prałata Władysława Taraska, gorliwie zaangażowanego w rozwój małżeństw i rodzin. W tym też roku cztery osoby ukończyły drugie Diecezjalne Studium Rodziny w Nowym Sączu, które trwało trzy lata. Były to: Czesława Smoleń, Danuta Stokłosa, Maria Stokłosa, Dorota Żołądek.
Początkowo przez kilka lat wszystkie Panie były czynnie zaangażowane w pracę w Poradni. W 1995 roku zmarła Danuta Stokłosa. Niedługo potem z pracy w Poradni zrezygnowała Pani Dorota Żołądek. Do chwili obecnej pracują: Czesława Smoleń oraz Maria Stokłosa.
Do zadań Poradni należy:
- przygotowanie narzeczonych do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego poprzez trzy spotkania;
- głoszenie prelekcji do dzieci i młodzieży w klasach: czwartej, siódmej i ósmej, a także na Kursie Przedmałżeńskim;
- zapoznawanie małżonków, mających trudności z poczęciem potomstwa, z NaProtechnologią. Poradnia posiada kontakty do osób, które są specjalistami w tej dziedzinie.
Przez 28 lat funkcjonowania Poradni przyjęto 1360 narzeczonych oraz 30 par małżeńskich.

Czesława Smoleń

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.