Podziękowania śp. ks. Proboszczowi Zbigniewowi Smajdorowi.

Czcigodny księże Kustoszu,

Trudna ta chwila

Bardzo trudna.

Dziękowaliśmy, dziękujemy i dziękować będziemy Bogu za Twoją obecność pośród nas.

To był dobry czas, bo i Ty byłeś dobrym człowiekiem.

Nauczyłeś nas swoją postawą, że są takie chwile w życiu, w których wypada zwyczajnie zamilknąć i milczeniem mówić, żeby niczego nie popsuć. To dobra lekcja – dziękujemy.

Nauczyłeś nas swoją postawą, że jesteśmy ludźmi w drodze. Dziękujemy i to bardzo za wszystkie pielgrzymki,

a zwłaszcza za wspólną drogę, do pięknej Pani w Ostrej Bramie. Nikt z nas nie przypuszczał, że będzie to ostatnia nasza wspólna droga.

Nauczyłeś nas swoją postawą, że zakłopotanie, zawstydzenie nie musi być słabością, ale odbiciem pokory serca - dziękujemy.

Nauczyłeś nas swoją postawą, że walczyć o człowieka trzeba do końca i na różne sposoby, a nigdy przekreślać. Więc dziękujemy Ci, że walczyłeś o nas w konfesjonale. Tego nam będzie brakować najbardziej.

Ta chwila - to dobry moment, żeby powiedzieć również PRZEPRASZAM za każdą Twoją trudną noc wywołaną naszym zachowaniem, naszym słowem. Za każdy smutek na Twojej twarzy, wywołany naszą powierzchownością. Za każde niezrozumienie.

Czcigodny księże Kustoszu.

Radością naszego serca jest fakt, że pozostajesz z nami, że twoje ciało zostało złożone na naszym parafialnym cmentarzu - dziękujemy i błagamy naszą Matkę z góry Karmel, której byłeś wielkim czcicielem, aby wysłuchała naszych modlitw i wyprosiła Ci u Syna swego Łaskę Nieba.

Czcigodny księże Kustoszu.

DO ZOBACZENIA W RAJU

W imieniu Rady Duszpasterskiej Czesława Smoleń

Czcigodny Księże Proboszczu!

Jedenaście lat do dużo i mało. Dużo bo można poznać człowieka, mało bo nie wszystko co się zaplanowało uda się zrealizować.

Przez jedenaście lat byłeś z nami. I przez te jedenaście lat udało Ci się wiele dokonać. Nie bałeś się odważnych decyzji, choć żeby je podjąć musiałeś być pewny że wszystko się uda. Byłeś perfekcjonistą – wszystko musiało być zaplanowane. Wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik. Dziękuję Ci za te wszystkie wspólne przedsięwzięcia, które udało nam się doprowadzić do końca.

W połowie czerwca byłem u Ciebie na plebani, ale to była krótka rozmowa, na dłuższą mieliśmy się umówić. Powiedziałeś wtedy:

„Będzie jeszcze okazja – to porozmawiamy.”

Ostatnio dużo pielgrzymowałeś. W środę 28 czerwca wróciłeś z pielgrzymki na Litwę, bo w czwartek mieliśmy mszę świętą z okazji jubileuszy 50-lecia pożycia małżeńskiego. Zależało Ci by być na tej mszy i wygłosić homilię. Kiedy po mszy św. rozmawialiśmy w zakrystii i prosiłem Cię, żebyś wziął udział w uroczystym wręczaniu medali – przeprosiłeś, że nie możesz bo się spieszysz, bo wyjeżdżasz do Gdańska. Powiedziałeś wtedy:

„Spotkamy się jeszcze – to porozmawiamy”.

Nie przewidzieliśmy, że są w życiu człowieka takie pielgrzymki z których się nie wraca.

Byłeś skromnym człowiekiem. Gdybym wtedy, w trakcie naszej ostatniej rozmowy podziękował za wszystko to, co udało się dokonać – powiedziałbyś krótko:

„Dobra już, niech Pan nie przesadza”.

Czcigodny Księże Zbigniewie! Nie przesadzam!

Dziękuję za wszystko.

Spoczywaj w pokoju.

 Benedykt Węgrzyn – Wójt Gmina Dobra

W imieniu Duszpasterzy naszego Sanktuarium, pragnę złożyć serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim uczestniczącym w tej uroczystości pogrzebowej. Myślę, że będę wyrazicielem woli śp. Księdza Prałata,

gdy w sposób szczególny podziękuję za modlitwę, za ofiarowane Msze Święte w Jego intencji, za przyjęte Komunie Święte.

Parafialne Róże Różańcowe, zamówiły Msze św. Gregoriańskie; jak również Parafianie z Porąbki zamówili drugie Msze św Gregoriańskie, także bardzo wiele intencji indywidualnych. Serdeczne Bóg zapłać!

Słowa wdzięczności składamy Pasterzowi Naszej Diecezji Księdzu Biskupowi Ordynariuszowi Andrzejowi, za dzisiejszą obecność, wspólną modlitwę, przewodniczenie liturgii pogrzebowej i wygłoszone Słowo Boże.

Dziękujemy wszystkim braciom kapłanom według godności urzędów, zgromadzonych na dzisiejszej liturgii pogrzebowej, te podziękowania pragnę złożyć na ręce Ks. prałata Jerzego Jurkiewicza, prepozyta Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu, do której od grudnia ubiegłego roku należał nasz śp. ks Proboszcz.

Słowa wdzięczności i wyrazy kapłańskiej solidarności składamy ks. Stefanowi bratu naszego śp. ks. Prałata za wszelką pomoc w organizacji pogrzebu. Dziękujemy serdecznie Dziekanowi dekanatu Tymbarskiego ks. Janowi za pomoc i koordynację uroczystości pogrzebowych.

Rodzinie zmarłego Księdza Prałata – Kustosza naszego Sanktuarium, składamy raz jeszcze wyrazy serdecznego współczucia. Wszystkim Parafianom, dziękujemy za pełne modlitewnego skupienia towarzyszenie modlitewne przez ostatni tydzień podczas choroby, jak również za dzisiejszą obecność w tej ostatniej drodze ks. Proboszcza. Wszystkim delegacjom instytucji państwowych, samorządowych i społecznych, Panu Wójtowi i Gminie Dobra oraz Zespołowi Szkół - serdeczne Bóg zapłać ! Wszystkim zaangażowanym w organizację pogrzebu bardzo dziękujemy, a szczególne wyrazy wdzięczności wystosujemy w najbliższą niedzielę.

Wśród wielu słów wdzięczności, wypowiedzianych dziś w stronę śp. Ks. Prałata, pragniemy podkreślić jeszcze raz jego ogromną troskę o Kult Matki Bożej Szkaplerznej i Jej Sanktuarium,

oraz posługę niestrudzonego szafarza, Bożego Miłosierdzia w sakramencie pokuty i pojednania, którą rozpoczynał każdego dnia o godz 600, ciesząc się ogromnym zaufaniem penitentów, od najmłodszych do najstarszych.

Jako Duszpasterze pragniemy Cię zapewnić, że będziemy kontynuować dzieła przez Ciebie rozpoczęte, aby kult MB Szkaplerznej, Pani Ziemi Dobrzańskiej, wciąż się rozwijał na większą chwalę Boga i Jego Matki oraz dla pożytku wiernych. Spoczywaj w Panu.

Ks. Tadeusz Cetera – administrator parafii


 

   OGŁOSZENIA

 

 1. Bóg zasiał w nas ziarna dobra, zechciejmy je rozwijać i pomnażać, dla dobra bliźnich i na większą chwałę Bożą.

Gości i ludzi gór witamy w naszej parafii oraz zachęcamy do modlitwy w naszym Sanktuarium i zbawczego wędrowania górskimi szlakami Beskidu Wyspowego.

 1. Msze św. dziś bez zmian. A składak na WSD w Tarnowie. Po Mszach św o godz 900 i 1100 poświęcenie pojazdów zapraszamy zmotoryzowanych, a przy wyjściu u lektorów można zabrać breloczki i modlitwę do św. Krzysztofa, składając dobrowolną ofiarę.
 2. W dni powszednie Msze św.o 6.30 i 18.00.
 3. W Świątyni Zabytkowej w czwartek o 18.00.
 4. W środę różaniec o godz 17.30 a o 18.00 nowenna do MB Szkaplerznej.
 5. W przyszła niedziele będziemy gościć w naszej parafii ks. misjonarza Prałata Józefa Zyzaka, który pracuje od 8 lat w Boliwii, wygłosi do nas słowo Boże.
 6. Sołtysi wsi Dobra, Gruszowiec, Porąbka i Jurków, informują mieszkańców,

że wnioski o remont dróg będą przyjmowane do dnia 15 sierpnia br. We wniosku należy podać osobę odpowiedzialną, nr telefonu oraz zgody właścicieli działek przylegających do drogi wraz z numerem drogi.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła w minioną sobotę. Troskę o naszą świątynię w sobotę  od godz. 9.00 , prosimy rodziny: os. Rola: . Tomera Wioletta, Tąta Aldona, Łącka Barbara, Żak Jan, os. Lachy nad Fabryka: Lach Maria, Ranosz Urszula, Kowalska Jolanta, Opoka Kazimiera, Opyd Danuta, Smoleń Beata, Jarosz Antoni, Palka Bożena, Palkij Monika, os Brzezule: Skwarczek Zofia, Palka Beata.
 2. Gdyby były jakieś nieścisłości w intencjach Mszalnych prosimy zgłosić.
  1. Kancelaria parafialna w wakacje czynna we wtorki i w piątki.
 3. Prosimy przy myciu grobowca kapłańskiego, nie używać żadnych współczesnych wynalazków, wystarczy woda z octem lub płynem do naczyń. Płyta główna została wymieniona i wzmocniona, aby nie pękła w przyszłości.
  1. Zachęcamy do nabycia ciekawej i pouczającej prasy katolickiej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, Gość Niedzielny” proponuje dzisiaj ciekawe artykuły: Co dalej z sądownictwem; Piękna Polska – szlakiem dawnej Rzeczpospolitej; Tworzymy nowy kapitalizm, wywiad z wicepremierem Mateuszem Morawieckim; Od Sądu Najwyższego dużo ważniejszy jest Sąd Ostateczny