XX   NIEDZIELA ZWYKŁA  20. 08. 2017 r

1.    Msze Święte dzisiaj przed południem o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Po południu o godz. 15.00. Dożynki, ze względu na złą pogodę, zostały przeniesione na przyszłą niedzielę. Msza Św. w przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.00.

2.    W dni powszednie Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00. W Świątyni Zabytkowej w czwartek o 18.00.

3.    W środę różaniec o godz. 17.30, o 18.00 nowenna do MB Szkaplerznej i Msza Święta, serdecznie zapraszamy. O poprowadzenie różańca prosimy Akcję Katolicką.

4.    W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzić będziemy: we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w czwartek święto Św. Bartłomieja, Ap., w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej - Msze Św. o godz. 6.30 i 18.00.

5.    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła w minioną sobotę. Troskę o naszą świątynię i kwiaty na ołtarze powierzamy kolejnym rodzinom z Dobrej. Osiedle Ćwiesie: Elżbieta Jarosz, Krzysztof Wątor, Sylwia Drab, Zdzisław Palkij, Krystyna Mysza; Osiedle Chalcarze: Edyta Gibas, Teresa Zając, Wiesław Chalcarz, Krystyna Rapacz, Maria Marciniszyn, Anna Kaczor, Jadwiga Liszka, Beata Miśkowiec, Maria Miśkowiec, Ewa Rapacz.

6.    Dziękujemy za ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii, złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach przez 144 rodziny (kwota 7140,00 zł) oraz ofiary złożone bez kopert (kwota 2760,00); razem została zebrana kwota 9900,00 zł. W sprawie dalszych prac, które trzeba podjąć w kościele po budowie organów, chcę porozmawiać z Radą Parafialną. W minionym tygodniu rozpoczęte zostały prace modernizacyjne przy budynku plebanii i wikarówki, zaplanowane i uzgodnione z wykonawcami jeszcze przez Śp. Ks. Prałata Zbigniewa. Wymieniona została większość okien i przywiezione parapety, które zostaną zamontowane w przyszłym tygodniu.

7.    Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje o możliwości otrzymania 25 tys. zł  bezzwrotnej dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej dla osób niepracujących powyżej 30-go roku życia. Dotyczy również emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych i przebywających na urlopie wychowawczym. Obecnie trwa ostatni nabór do projektu. Szczegóły na stronie internetowej www.marr.pl, oraz pod numerami telefonów: 785 056 870, 785 056 871.

8.    W najnowszym Gościu Niedzielnym o duchowej adopcji dziecka poczętego; o legendarnym angielskim lotniku, który po zakończeniu służby został katolikiem, a dzisiaj jest kandydatem na ołtarze; jak Bolesław Brus szukał Boga.

9.    W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Krzysztof Żołądek i Śp. Ryszard Tąta. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.