XXV   NIEDZIELA ZWYKŁA  - 24. 09. 2017 r.

1.    Msze Święte dzisiaj o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

2.    W dni powszednie Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00. W świątyni zabytkowej w czwartek o godz. 18.00.

3.    W środę o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową; o poprowadzenie różańca prosimy 11 Różę P. Zofii Florek. O godz. 18.00 nowenna do MB Szkaplerznej i Msza Święta.

4.    Członków Parafialnego Oddziału Caritas, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zapraszamy na wspólne spotkanie w środę po Mszy Św. popołudniowej do sali biblioteki.

5.    Grupy dziecięce i młodzieżowe zapraszamy na spotkania w terminach ustalonych z Opiekunami.

6.    Od października nie będzie już Mszy św. w świątyni zabytkowej.

7.    W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

8.    W przyszłą niedzielę w ramach działalności Caritas rozprowadzane będą przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki „chlebek  miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych.

9.    W przyszłą niedzielę zapraszamy na procesję różańcową o godz. 15.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy osiedla: 1. Dobra – Os. Domy nad Fakro; 2. Porąbka – Os. Kalety; 3. Gruszowiec – Os. Żołądki; 4. Dobra – Os. Morgi od P. Marii Stokłosa do Państwa Czernych.

10.    Prosimy o zgłaszanie kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kandydatów można zgłaszać do 6 października.

11.    Serdeczne podziękowanie za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za ofiary na środki czystości składamy rodzinom: Beaty Pietrzak, Celiny Rapacz, Grażyny Chlipała, Joanny Ściubidło, Marii Boczoń, Renaty Szewczyk, Elżbiety Chlipała, Janiny Adamczyk, Dominiki Nowak. Troskę o naszą świątynię i kwiaty na ołtarze powierzamy kolejnym rodzinom z Dobrej: Osiedle Pod Skałą: Bożena Kubowicz, Halina Świstak; Osiedle Palki: Zofia Cygal, Stanisława Ryś, Maria Florek, Renata Palka, Jan Surówka, Halina Solich; Osiedle Działy: Wiktoria Rapacz, Anna Lach, Maria Chochół; Osiedle Plaskonie: Dorota Majerska, Anna Kubowicz; Osiedle Pod Dziołem: Danuta Jurek.

12.    Proboszcz parafii w Nowym Rybiu zaprasza na pielgrzymkę po sanktuariach Warmii i Mazur: Sokółka – Gietrzwałd – Święta Lipka; dodatkowo miejsca: Wilczy Szaniec i Grunwald. Termin 13-15 października. Zapisy w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje na afiszu w gablocie oraz u organizatora: ks. Jerzy Kulpa – tel. 604169664.

13.    W zakrystii można nabyć kalendarze rolnika na rok 2018 w cenie 21 zł oraz kalendarze ścienne z wieńcami żniwnymi w cenie 4 zł; zachęcamy do skorzystania.

14.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni pomimo tego, że cały świat mówi im, że mąż czy żona nie wrócą i powinni sobie znaleźć kokoś innego, jednak w samotności czekają, bo – jak mówią – ślubowali wierność „w dobrej i złej doli”. Polecamy również nowy numer miesięcznika dla dzieci „Promyczek Dobra”, wydawany z myślą o starszych przedszkolakach i młodszych uczniach szkoły podstawowej.

15.    W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Barbarę Pyrek. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.