20 września, na środowej nowennie do Matki Bożej Szkaplerznej i Mszy Świętej, zgromadziły się działające w naszej parafii grupy dziecięce i młodzieżowe, aby w nowym roku formacyjnym prosić Pana Boga o błogosławieństwo a Matkę Bożą o opiekę.

Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza obecnie liczy 41 ministrantów, 20 lektorów, chłopców i mężczyzn, którzy chcą służyć Bogu z radością. Cieszy nas fakt, że na nowy rok formacyjny zapisało się ponad 20 nowych kandydatów. W tym roku swoje przygotowanie w Diecezjalnej Szkole Ceremoniarza rozpocznie dwóch lektorów, a 11 ministrantów rozpocznie Dekanalną Szkołę Lektora.

KOMUNIKAT SEKRETARIATU KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE INICJATYWY RÓŻANIEC DO GRANIC

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie.
Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.
Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

W niedzielę, 17 września br. o godz. 11.00 miała miejsce pierwsza Msza św. specjalnie przygotowana dla dzieci. Liczba uczestników przekroczyła najśmielsze oczekiwania. W czasie tej szczególnej Eucharystii staramy się dotrzeć z przekazem Ewangelii do jej najmłodszych adresatów, naszych najmniejszych parafian.

16 września 2017 r. przy pomniku na Gruszowcu odbyły się uroczystości upamiętniające 33 ofiary pacyfikacji, jakiej dokonali 1 listopada 1944 r. Niemcy na mieszkańcach osiedli Granice i Wrony. Mszy Świętej w intencji ofiar przewodniczył ks. Wojciech Sroka, proboszcz z Dobrej, przy koncelebrze ks. Jana Zająca, kapelana Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego z pobliskiej Śnieżnicy. Liturgię upiększał występ Grupy Śpiewaczej Ćwilin, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej.

Młodzież i dzieci ze szkoły podstawowej oraz przedszkolaki zgromadziły się przed rozpoczęciem pierwszych zajęć w naszej świątyni, aby prosić o światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej na nowy rok szkolny.