W niedzielę, 17 września br. o godz. 11.00 miała miejsce pierwsza Msza św. specjalnie przygotowana dla dzieci. Liczba uczestników przekroczyła najśmielsze oczekiwania. W czasie tej szczególnej Eucharystii staramy się dotrzeć z przekazem Ewangelii do jej najmłodszych adresatów, naszych najmniejszych parafian.

Posługę muzyczną w czasie Mszy św. pełnił młodzieżowy zespół muzyczny i schola dziecięca. Śpiew dzieci brzmiał wyjątkowo radośnie. Oba zespoły zostały przygotowane pod okiem pana organisty Wojciecha Czecha oraz Ks. Arkadiusza Kabaja.
Mszy św. przewodniczył Ks. Jakub Jasiak, który skierował specjalne kazanie do dzieci. Wychodząc od niedzielnej Ewangelii, zapytał dzieci o trzy czarodziejskie słowa. Dzieci odpowiedziały bez namysłu: proszę, dziękuję, przepraszam. Kaznodzieja skupił się na trudnej sztuce przepraszania i przyjmowania przeprosin. Przypomniał dzieciom zasadę papieża Franciszka, aby godzić się do zachodu słońca. Wskazał również miejsce pojednania z Bogiem – konfesjonał. Na koniec skierował kilka słów do rodziców i dziadków, zwracając uwagę na prawdę, że jeżeli Bóg nam wszystko wybacz, to czy my możemy czynić inaczej?
Na koniec Ksiądz Jakub zadał dzieciom zadanie, pytanie: Co stało się 17 września 1939 roku? Pytanie trudne, ale potrzebne, aby kształtować świadomość historyczną młodego pokolenia. Rodziców zaś poprosił, aby porozmawiali z dziećmi: o tej ważnej rocznicy 17 września oraz o przebaczeniu.
Zapraszamy na kolejną Mszę św. dla dzieci 15 października br. !!!