RDGKOMUNIKAT SEKRETARIATU KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE INICJATYWY RÓŻANIEC DO GRANIC

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie.
Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.
Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.
Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.
Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl.

UWAGA!  WAŻNA INFORMACJA WYDZIAŁU OGÓLNEGO KURII DIECEZJALNEJ W TARNOWIE:

W związku z rosnącym zainteresowaniem tym wydarzeniem, po konsultacji z księżmi proboszczami niżej wymienionych parafii, dokonaliśmy pewnych zmian w liście kościołów stacyjnych:

- w Powroźniku kościołem stacyjnym będzie kościół parafialny pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła (a nie kościół filialny pw. św. Kosmy i Damiana w Wojkowej);

- w Tyliczu kościołem stacyjnym będzie kościół parafialny pw. Imienia Maryi (a nie kościół filialny pw. św. Jana Ewangelisty w Muszynce);

- W Muszynie drugim kościołem stacyjnym (obok kościoła pw. bł. M. Teresy Ledóchowskiej) będzie kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.

Niestety nie jesteśmy w stanie nanieść tych zmian na ogólnopolskiej stronie wydarzenia „Różaniec do granic”. Również na wydrukowanych ulotkach widnieją kościoły zgłoszone jeszcze przed zmianą. Wszystkich, którzy zarejestrują się do Wojkowej i Muszynki przez stronę internetową, poinformujemy o zmianie drogą elektroniczną. Tych, którzy przyjadą bez rejestracji, będziemy na miejscu kierowali do kościołów parafialnych. Chęć przyjazdu do parafii św. Józefa Oblubieńca w Muszynie proszę zgłaszać w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego.

Ks. Michał Dąbrówka