DSC 112120 września, na środowej nowennie do Matki Bożej Szkaplerznej i Mszy Świętej, zgromadziły się działające w naszej parafii grupy dziecięce i młodzieżowe, aby w nowym roku formacyjnym prosić Pana Boga o błogosławieństwo a Matkę Bożą o opiekę.

Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza obecnie liczy 41 ministrantów, 20 lektorów, chłopców i mężczyzn, którzy chcą służyć Bogu z radością. Cieszy nas fakt, że na nowy rok formacyjny zapisało się ponad 20 nowych kandydatów. W tym roku swoje przygotowanie w Diecezjalnej Szkole Ceremoniarza rozpocznie dwóch lektorów, a 11 ministrantów rozpocznie Dekanalną Szkołę Lektora.

Chłopcy formują się w czasie cotygodniowych zbiórek oraz w czasie wyjazdu formacyjnego do Koszyc Małych k. Tarnowa. Naszą wspólnotę umacniamy poprzez wspólne spotkania, wycieczki w góry, dzień skupienia w Seminarium. Odbyło się również w tamtym roku po raz pierwszy Święto Liturgicznej Służby Ołtarza w Uroczystość Chrystusa Króla, a po nim coroczne spotkanie z Rodzicami. Ponad trzydziestu chłopców uczestniczyło w oazie
w Krynicy-Zdroju.


    Wspólnota Dziewczęcej Służby Maryjnej i Scholi liczy 20 dziewcząt. Dziewczęta chętnie uczestniczą we wszystkich uroczystościach kościelnych. Niezawodne okazują się w czasie procesji, nabożeństw różańcowych i majowych.
W tym roku cztery dziewczynki rozpoczną Kurs Przewodniczek w Diecezjalnej Szkole w Ciężkowicach.
    Wspólnota Szkolnego Koła Caritas liczy 70 członków. Organizujemy Akcję „Kilo”, „Plecak pełen uśmiechu”, chcemy włączyć się w „Szlachetną paczkę” w tę sposób pomagając najbardziej potrzebującym miłości miłosiernej wspólnoty Kościoła.


    Młodzieżowa Grupa Apostolska licząca ponad 30 osób, podejmuje wiele inicjatyw: młodzieżowe drogi krzyżowe, msza św. dla młodzieży, czuwania oraz Dekanalne spotkanie młodzieży. W tym roku dwie osoby rozpoczną Kurs na Animatora Młodzieżowego w szkole Diecezjalnej.

Zobacz zdjęcia