DSC 0125    Tradycyjnie już, w pierwszą niedzielę października, w Dobrej odbyła się procesja różańcowa. W przygotowanie ołtarzy włączyli się parafianie z osiedli z Dobrej (os. Domy nad Fakro oraz os. Morgi), Gruszowca (os. Żołądki) i Porąbki (os. Kalety). Uczestniczy procesji rozważali tajemnice radosne różańca świętego. Przy każdym z ołtarzy odczytany został odpowiedni fragment Ewangelii. Kolejne dziesiątki różańca odmawiali kapłani oraz przedstawiciele służby ołtarza. Na czele procesji ks. proboszcz Wojciech Sroka niósł Najświętszy Sakrament w monstrancji, udzielając przy każdym ołtarzu błogosławieństwa zgromadzonym wiernym.

Wyjście procesji z kościoła poprzedziła krótka homilia ks. proboszcza. W swoim słowie wskazywał na konieczność odmawiania różańca, nie tylko w październiku, ale również w ciągu całego roku. Wskazywał również na przykład św. Jana Pawła II i sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, dla których różaniec był nieodłączną częścią codziennej modlitwy. Tym samym zachęcił, aby sięgać po różaniec często, szczególnie zaś w chwilach trudnych, gdyż ma on naprawdę cudowną moc, a przez modlitwę różańcową można wyprosić wiele łask od Matki Najświętszej.
    Procesja rozpoczęła miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Zachęcamy tym samym do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszej parafii odbywają się codziennie o godzinie 17.30, w niedziele zaś o godzinie 15.30.

Opracowanie i zdjęcia: Adrian Cieślik