Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

DSC 0292W dniach 14-16 lipca 2018 r. nasza parafia przeżywała odpust ku czci głównej patronki – Matki Bożej Szkaplerznej. Każdy z trzech dni poświęcony był innemu tematowi głównemu, który przewijał się w głoszonych homiliach.
Pierwszy dzień poświęcony był osobom chorym i starszym. Kazania głosił ks. Piotr Smoła – kapelan Szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Podczas homilii wyjaśniał znaczenie sakramentu namaszczenia, tłumacząc wiernym, iż nie jest to ostatni sakrament, jak powszechnie przyjęło się sądzić. Jego istotą jest umocnienie chorych i pokrzepienie w cierpieniu. Ta pomoc duchowa udzielana była wiernym podczas każdej Mszy Świętej. Ks. Piotr Smoła przewodniczył również uroczystej sumie odpustowej o godzinie 17.00, na którą przybyli wierni z okolicznych parafii wraz ze swoimi duszpasterzami. Tradycyjnie już w pieszej pielgrzymce przyszli parafianie z Jurkowa i Podłopienia. Podczas każdej Mszy Świętej udzielane było także specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, na sposób lourdzki.

Telefon do Ks. Dyżurnego

kom dyzurny 3Informujemy, że dla usprawnienia kontaktu z parafią został uruchomiony parafialny telefon komórkowy, który odbiera Ksiądz Dyżurny. Prosimy, aby w razie potrzeby telefonicznego wezwania kapłana z posługą sakramentalną do chorego, korzystać z tego właśnie numeru.

Lipcowe nabożeństwo "Pierwszej Soboty"

DSC 0025Nabożeństwa pierwszosobotnie wpisały się już na stałe do harmonogramu naszej parafii i gromadzą liczne grono parafian. Również w ostatnią sobotę 7 lipca 2018 r., nasze Sanktuarium wypełnili wierni, chcący wynagradzać Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, szczególnie za bluźnierstwa przeciw Jej boskiemu macierzyństwu, taka bowiem jest intencja trzeciego z pięciu nabożeństw.

Akcja Katolicka u Św. Andrzeja Boboli

20180709 173202W dniu 29 czerwca 2018 r. członkowie Akcji Katolickiej z naszej parafii – 10 osób, wraz z grupą z Góry św. Jana udali się na pielgrzymkę do miejsc związanych z św. Andrzejem Bobolą. Pierwszym miejscem, jakie odwiedzili, była Strachocina, gdzie znajduje się sanktuarium ku czci  tego świętego.

Wycieczka DSM do Rabki

rabkoland 2018Koniec roku szkolnego i początek wakacji to także koniec roku formacyjnego dla dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych. Z tej okazji grupa Dziewczęcej Służby Maryjnej z naszej parafii udała się w sobotę 23 czerwca na wycieczkę do pobliskiej Rabki. Organizatorem wyjazdu był ks. Arkadiusz Kabaj, sprawujący opiekę nad DSM w parafii Dobra oraz p. Katarzyna Białoń, p. Małgorzata Podgórni i p. Adrian Cieślik.