Jasełka, szopka i kartki z życzeniami

DSC 0781Choć do świąt jeszcze daleko i trwamy w klimacie adwentowego oczekiwania, jednak grupy parafialne rozpoczęły już przygotowania do Bożego Narodzenia.
Młodzieżowa Grupa Apostolska, pod kierunkiem swoich animatorek, rozpoczęła próby do tegorocznych Jasełek. Młodzież i dzieci uczą się dzielnie tekstów, myślą już o strojach i scenografii.

Dekanalny kurs lektorski

DSC 0762aOd 17 listopada trwa w naszej parafii kurs lektorski, który został zorganizowany przez Ks. Jakuba Jasiaka - dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza. Uczestniczy w nim 60. kandydatów z kilku parafii dekanatu tymbarskiego. Zajęcia odbywają się nie tylko w parafii, ale także w budynku Szkoły Podstawowej w Dobrej, dzięki życzliwości pana Dyrektora Zbigniewa Syktusa.

Ks. dr Edward Wojtusiak – wspomnienie w 35. rocznicę śmierci

IMG 0003 a„Dobry, mądry, pobożny. Zawsze służył dobrą radą, słowem i pomocą. Cechowała go skromność. Był autorytetem”. Takie i podobne słowa można usłyszeć w Dobrej, na wspomnienie o ks. doktorze Edwardzie Wojtusiaku, proboszczu w latach 1939 – 1980. Dla, wielu parafian ówczesny ksiądz proboszcz stanowił prawdziwy wzór do naśladowania. Można było przyjść do niego z każdą sprawą i nigdy nie odprawił z kwitkiem.

Szkolne Koło Caritas działa!

DSC 0745 2Młodzież i dzieci i ze Szkolnego Koła Caritas od początku roku formacji z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. W październiku grupa przeprowadziła zbiórkę na rzecz stypendystów Dzieła Fundacji Nowego Tysiąclecia, a w listopadzie włączyła się w akcję „Chlebki miłosierdzia”.
Przystąpiliśmy również po raz drugi do autorskiego projektu „Dzieci dzieciom - św. Mikołaj dla dzieci z Ukrainy”. W tamtym roku pomogliśmy dzieciom z parafii Gliniany, gdzie pracuje Ks. Jan Szczych. W tym roku naszą uwagę i działanie skupiliśmy na parafii Bojany, gdzie pracuje Ks. Marcin Miraś, były wikariusz z Tarnowca.

Młodzieżowa Szkoła Animatora

MSA 01Dnia 25 listopada 2018 roku Aleksandra Morzywołek wraz z Natalią Mikołajczyk, w Tarnowie przyjęły certyfikaty animatorek.
Młodzieżowa Szkoła Animatora to coś pięknego! Ci ludzie, których poznajesz podczas kursów, ich historie, dowiadujesz się nowych rzeczy, rozwijasz talenty. I to wszystko dzięki wspaniałemu sztabowi ludzi, którzy wkładają w to swoje całe serce!
Od tego dnia możemy powiedzieć, że jesteśmy "prawdziwymi" animatorkami - tak wspominają całe kursy i dzień wręczenia dyplomów nasze animatorki.
I już dzisiaj zapraszamy młodych ludzi do Apostolskiej Grupy Młodzieżowej!
CHWAŁA PANU!

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.