Kolędowanie Szkoły Muzycznej

DSC 03786 stycznia 2019 r., w uroczystość Objawienia Pańskiego po sumie, miał miejsce w naszym Sanktuarium wyjątkowy koncert kolęd. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie miejscowej Szkoły Muzycznej I Stopnia.

Idźcie za Gwiazdą

DSC 0210Tradycją już stało się, że Nowy Rok w naszej parafii witamy spektaklem jasełkowym przygotowanym przez młodzież. Ma to stwarzać atmosferę radosnego wejścia w kolejny rok, ale także zadaniem jasełek jest głoszenie wieści o Bożym Narodzeniu.

IV Rodzinne Kolędowanie Gminy Dobra

DSC 0029Okres Bożego Narodzenia wiąże się nierozerwalnie z kolędami i wspólnym śpiewem. 30 grudnia 2018 r., w Niedzielę Świętej Rodziny, spotkali się parafianie z Dobrej oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości z Gminy Dobra, by wspólnie uczestniczyć w IV Rodzinnym Kolędowaniu Gminy Dobra. Wydarzenie to organizuje Gminny Ośrodek Kultury, co roku w innym kościele na terenie gminy. Tym razem wybór padł na nasze Sanktuarium.

Akcja "Kilo"

akcjakilo 2018Po raz kolejny (15 grudnia) Parafialny Odział Caritas we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas zorganizował zbiórkę żywności w sklepach naszej miejscowości. W sześciu miejscach można było składać żywność do specjalnego koszyka, przy którym dyżurowali wolontariusze. Żywność została przekazana jako dar na Święta dla najbardziej potrzebujących.

Posłanie Kolędników Misyjnych

DSC 008526 grudnia, w Święto Świętego Szczepana, domy odwiedzają Kolędnicy Misyjni. Młodzież i dzieci przebierają się za postaci związane z krajami misyjnymi i zbierają ofiary, które pozwalają wesprzeć dzieła i projekty realizowane przez misjonarzy. Opowiadają tym samym o życiu swoich rówieśników – małych i większych dzieci w krajach misyjnych.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.