Młodzieżowa wycieczka w góry

DSC 0705Młodzieżowa Grupa Apostolska wraz z Opiekunem w kolejne dwie soboty ruszyła w góry. W jedną sobotę zdobyli Łopień przy pięknej pogodzie, na szczycie urządzając małe zawody sportowe. W kolejną sobotę młodzież uczestniczyła w dekanalnym Złazie na Mogielicę. W czasie wędrówki był czas na wzajemne rozmowy, lepsze poznanie się oraz podziwianie pięknych widoków.

Ceremoniarze w naszej parafii

ceremoniarze 01Nasi lektorzy Kacper Lach i Marcin Pałys zostali włączeni do grona Ceremoniarzy przez Biskupa Leszka Leszkiewicza. Dokonało się to podczas Eucharystii w Gródku n. Dunajcem.
Chłopcy przez ostatni rok uczęszczali do diecezjalnej Szkoły Ceremoniarza i Animatora i złożyli pozytywnie wszystkie egzaminy.
Teraz będą pomagać w przygotowaniu i przebiegu uroczystych liturgii oraz w prowadzeniu formacji ministrantów i lektorów

Procesja Różańcowa

DSC 05237 października 2018 r., w pierwszą niedzielę tego miesiąca, wokół dobrzańskiego sanktuarium przeszła tradycyjna procesja różańcowa. Przewodniczył jej ks. proboszcz Wojciech Sroka. Niósł on monstrancję z Ciałem Chrystusa między czterema ołtarzami usytuowanymi na zewnątrz świątyni, przygotowanymi przez parafian. Przy każdym ołtarzu odczytany został odpowiedni fragment ewangelii, dopasowany do treści tajemnic radosnych oraz udzielone zostało błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Wypominki - "kartki" interaktywne

POBIERZZbliża się miesiąc listopad - czas szczególnej pamięci o zmarłych i modlitwy za nich. Tradycyjną formą modlitwy Kościoła za zmarłych są „wypominki”, czyli wspólnotowa modlitwa połączona z odczytaniem imion i nazwisk zmarłych polecanych Panu Bogu.
Wypominki listopadowe połączone z różańcem za zmarłych będą w naszej parafii w dni powszednie listopada pół godziny przed Mszą Świętą popołudniową. Wypominki roczne będą w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00 (począwszy od miesiąca grudnia).

Kurs przedmałżeński - ZAPRASZAMY

kurs przedmalzenskiW sobotę 13. 10. 2018 r. o godz. 18.30 w Parafii pw. Matki Bożej  Szkaplerznej w Dobrej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania będą w soboty o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 12.00 w sali duszpasterskiej w "nowym kościele" (wejście pod chórem, po schodkach na prawo). Przewidzianych jest 10 spotkań - każde spotkanie trwa około jednej godziny; zakończenie 25. 11. 2018 r. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Informacje pod tel. 780 103 256.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.