Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

n tulasiewiczPielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

2 lipca 2018 (poniedziałek)
Błogosławiona Natalia Tułasiewicz

Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy

Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców dekanatu Tymbark organizuje w dniu 2 lipca 2018 r. (poniedziałek) wyjazd autokarem na pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę.

W programie między innymi:
Godz. 9.30 – Różaniec - Jasnogórski Szczyt. Relacja z sympozjum.
Godz. 10.45 – Jak walczyć o niepodległość i jak ją budować?
Doświadczenia polskiej historii - prof. dr hab. Andrzej Nowak (UJ Kraków)
Godz. 11.30 – Koncert Zespołu z parafii Św. Antoniego w Lublinie
Godz. 12.00 – Eucharystia - Przewodniczy bp Henryk Tomasik
Godz. 15.00 – Droga Krzyżowa - Wały Jasnogórskie
Godz. 16.30 – Nabożeństwo rozesłania - Kaplica Cudownego Obrazu

Wyjazd autokarem: z Tymbarku o godz. 5.30. Następnie autokar pojedzie przez Podłopień, Dobrą, Jurków, gdzie będzie się zatrzymywał.
Koszt 50 zł.

Zapisy u Księży Katechetów i Księży Proboszczów do środy 20.06.2018.

Serdecznie zapraszam na pielgrzymkę!

Ks. Wiesław Orwat
Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców Dekanatu Tymbark,
proboszcz parafii Podłopień

Limanowska Orkiestra Kameralna w Dobrej

IMG 2394Piękne czerwcowe popołudnie, piękne wnętrze zabytkowej świątyni pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Dobrej i piękne dźwięki muzyki poważnej, w tym filmowej i oratoryjnej – takie połączenie możliwe było podczas koncertu Limanowskiej Orkiestry Kameralnej, jaki miał miejsce w naszej parafii 10 czerwca 2018 r. Był to jednocześnie pierwszy z tegorocznych Letnich Koncertów Kameralnych, jakie od kilku lat organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej wespół z dobrzańską parafią. Zawsze bowiem odbywają się one w zabytkowym kościele, posiadającym doskonałą akustykę do tego typu przedsięwzięć.

Przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej

IMG 232210 czerwca 2018 r. 21 dziewczynek z naszej parafii zostało uroczyście włączonych w poczet Dziewczęcej Służby Maryjnej. Obrzęd dokonał się podczas sumy, której przewodniczył ks. Proboszcz Wojciech Sroka. On to odebrał od dziewczynek przyrzeczenie oraz nałożył niebieskie pelerynki, jakie noszą członkinie DSM.

Labolatorium MIŁOŚCI

Plakat II diecezjalne uwielbienie KrynicaW Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa prawie 50 osobowa grupa młodzieży wraz z Ks. Jakubem, udała się do Krynicy Zdroju na ostatni w tym roku szkolnym "Synaj" czyli diecezjalne spotkanie młodzieży. Spotkanie było przeżywane pod hsałem "Laboratorium Miłości" i miało miejsce na hali widowiskowej. Młodzież wysłuchała konferencji Ks. Dominika Chmilewskiego, a następnie uczestniczyla w uwielbieniu i modlitwie o szczególną asystencję Ducha Świętego.

Błogoławieństwo dzieci

DSC 1115Nabożeństwo kończące oktawę Bożego Ciała zgromadziło liczną grupę dzieci, które tradycyjnie otrzymują w tym dniu indywidualne błogosławieństwo i… słodycze. Podobnie jak w poprzednich dniach oktawy, dzieci wzięły udział w procesji eucharystycznej, po której pozostał wokół kościoła wyjątkowo obficie usypany dywan z kwiatów. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wraz z rodzicami i dziadkami przez całą oktawę były blisko Jezusa Eucharystycznego i brały czynny udział w procesjach.