Czuwanie przy Niepodległej

DSC 0179Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, jaka przypadła w 2018 r., to doskonała okazja do radosnego, ale też refleksyjnego świętowania wolności. Data 11 listopada skłania do oddania czci walczącym za niepodległość, ale także do podziękowania Bogu i Matce Najświętszej za ten wspaniały dar suwerenności państwa i narodu.

Dni Formacji LSO w Koszycach Małych

DSC 0543Już po raz trzeci Liturgiczna Służba Ołtarza z naszej parafii uczestniczyła w dniach formacji w Koszycach Małych k. Tarnowa. Miały one na celu utrwalenie wiedzy jaką ministranci i lektorzy zdobywają na zbiórkach. Dla najmłodszych – przyszłych ministrantów – miały pokazać piękno liturgii w praktyce.

Wizytacja kanoniczna Biskupa Leszka Leszkiewicza

DSC 0613Na początek listopada 2018 r. przypadła w naszej parafii wizytacja kanoniczna, odbywająca się raz na około 10 lat. Przeprowadził ją biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Leszkiewicz. Wizytacja jest szczególnym wyrazem troski biskupów o diecezjan – ich życie duchowe, ale też swoistą kontrolą funkcjonowania parafii pod względem duszpasterskim, gospodarczym i administracyjnym. Dla parafian jest to zawsze okazja bliższego poznania biskupa (ordynariusza lub pomocniczego), a dla biskupa jest okazja do poznania życia parafian.

Refleksja nad śmiercią i świętością

cmentarz 20181 listopada przypada liturgiczna uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy wtedy nie tylko oficjalnie ogłoszonych świętych i błogosławionych, ale również wszystkich tych, którzy osiągnęli już pełnię zbawienia. Uroczystość ta jest nierozerwalnie związana z cmentarzem – miejscem spoczynku naszych bliskich zmarłych, ale mimo to ma radosny charakter.

Odpust ku czci Świętych Szymona i Judy Tadeusza

DSC 032828 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa – święci ci patronują zabytkowej świątyni. Dzień też ma również szczególne znaczenie dla nowego kościoła, który dokładnie 5 lat temu, 28 października 2013 r. został ogłoszony sanktuarium maryjnym.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.