Nowi lektorzy

nowi lektorzy 00114 grudnia w Tymbarku Bp Stanisław Salaterski udzielił błogosławieństwa nowym lektorom z dekanatu tymbarskiego, którzy przez kilka tygodni uczestniczyli w kursie lektorskim. W ich gronie znalazło się 11 chłopców z naszej parafii:

Patryk Białoń
Krystian Bielski
Mateusz Cygal
Rafał Czech
Przemysław Dudzik
Michał Gruszka
Michał Judka
Bartłomiej Juszczak
Dominik Krywoborodenko
Mariusz Przybytek
Szczepan Przybytek

Chłopcy, w obecności licznie zgromadzonych kapłanów oraz swoich najbliższych, złożyli uroczyste przyrzeczenie rzetelnego pełnienia powierzonych im zadań.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości!

Artykuł i zdjęcia również na stronie tarnowskiego "Gościa Niedzielnego"

Zapraszamy na Roraty !

roraty 001Tegoroczne Roraty opowiadają o św. Józefie, człowieku, któremu Bóg - jak podkreślił Jan Paweł II w adhortacji „Redemptoris custos" -„powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami".
Temat wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, który dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok św. Józefa rozpoczął się tam w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 r., i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r.
Podczas Rorat dzieci poznają historię św. Józefa – powiernika tajemnicy Boga, opiekuna i wychowawcy Jezusa, ojca zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcy Kościoła.

Roraty codziennie o godz. 17.00 (w dni powszednie)

Odpowiedzi na trudniejsze pytania:

11 grudnia

12 grudnia

13 grudnia

14 grudnia

15 grudnia

16 grudnia

Młodzi budowniczowie "Betlejem"

szopka 006Trwa Adwent, czas szczególnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Młodzieżowa Grupa Apostolska rozpoczęła przygotowania do budowy szopki bożonarodzeniowej do naszego kościoła. Choć do Świąt jest jeszcze trochę czasu, to młodzieży nie brakuje dobrych pomysłów i energii. Młodzież przygotowuje również w tym roku Jasełka. Intensywne próby trwają.

Dziękujemy za dar serca!

kilo 005Już po raz kolejny Parafialny Oddział Caritas we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas przeprowadził akcję "Kilo" - zbiórkę produktów żywnościowych, które zostaną przekazane jako świąteczne paczki dla ponad 30 rodzin z naszej parafii. Akcja spotkała się z ogromną ofiarnością naszych parafian. Prawie 70 dzieci i młodzieży prowadziło zbiórkę na terenie sklepów: Spar, Delikatesy "Jędruś", Delikatesy "Centrum" oraz sklep GS nr 2. Serdecznie dziękujemy właścicielom sklepów, zespołowi Caritas, wolontariuszom młodzieżowym oraz WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!​

Akatyst ku czci Bogarodzicy

akatyst 018Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny była w naszym Sanktuarium okazją do modlitwy maryjnej wyrażonej w szczególnej formie, bo poprzez śpiew hymnu ku czci Bogarodzicy „Akathistos”. Słowa hymnu, wyśpiewane przez działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej Chór BelCanto, przywołały wielkie obietnice, jakie Bóg złożył całej ludzkości w osobie Bogarodzicy Dziewicy Maryi i tajemnicę ich spełnienia w osobie Chrystusa.