Zapisy do Diecezjalnego Studium Rodziny

studium rodzinyDuszpasterstwo Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej zachęca małżonków do skorzystania z możliwości, jakie daje Diecezjalne Studium Rodziny. Jest ono propozycją dla osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z małżeństwem i rodziną. Wykłady obejmują zagadnienia z psychologii rodziny, prawa kanonicznego, teologii rodziny, pedagogiki i z naturalnych metod rozpoznawania płodności zgodnie z metodą prof. Rötzera. Studium trwa dwa lata. 13 października rozpoczyna się XVII jego edycja. Wszystkie wykłady będą odbywać się przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Informacje i zapisy: Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tel. 14-631-73-60, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Synaj - IX 2018

synaj 002aKolejny Synaj, nowi ludzie, nowe odkrycia, nowe przeżycia. Temat tego Synaju to: młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania.
Apostolska grupa młodzieżowa nie ‘siedzi na kanapie’ tylko wraz z innymi wyrusza na spotkania młodzieżowe. To kolejne spotkanie odbyło się w Dębicy, w parafii Miłosierdzia Bożego. Młodzi mogli wspólnie się zintegrować, posłuchać świadectw, potańczyć, pośpiewać oraz wysłuchać słów skierowanych w swoja stronę od kardynała Luisa Tagle, który specjalnie dla nich przyjechał. Była również adoracja oraz Msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego: Andrzeja Jeża.
Na każdy Synaj zgłasza się mnóstwo młodych osób. Może i TY się z nami wybierzesz?

Tekst i zdjęcia: A. Morzywołek

Dobre, wakacje z Bogiem

DSC01301aWspólnota ponad 50 ministrantów i lektorów z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej uczestniczyła w oazie, tym razem w Bukowinie Tatrzańskiej (przed rokiem taka oaza była zorganizowana w Krynicy-Zdroju). Gościli w domu Sióstr Sług Jezusa. Każdy dzień miał swój konkretny plan i program zgodnie z założeniami Ks. Franciszka Blachnickiego, które zawarł w swojej książce „Pedagogika ministrancka”. Czas dobrego wypoczynku był przeplatany z solidną formacją ludzką, duchową i liturgiczną.

74. rocznica pacyfikacji Gruszowca

DSC 0715a25 sierpnia 2018 r. przy pomniku na Gruszowcu spotkali się mieszkańcy, by oddać hołd i upamiętnić ofiary krwawej pacyfikacji, jakiej dokonali hitlerowscy okupanci niemieccy 1 listopada 1944 r. Zginęły wówczas 33 osoby, a zabudowania z dwóch osiedli zostały doszczętnie spalone.

Dziękczynienie za plony

DSC 0306 2W miesiącu sierpniu, gdy zakończą się żniwa, rolnicy świętują tzw. dożynki. Jest to okazja, by przede wszystkim podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej za udane plony, za bezpieczną i owocną pracę na roli.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.