Wielki Post z radiem RDN

wielki post rdn 01Diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz zachęca do słuchania w okresie Wielkiego Postu nowych audycji:
1. Spotkania z bratem Jackiem HAJNOSEM, dominikaninem. Dziś 28-letni duchowny, a jeszcze niedawno artysta grafik z lekkim podejściem do życia, wiele razy pogubiony, daje świadectwo przemiany. Audycje w każdy piątek o godz.17.05,

Nasi Lektorzy najlepsi w rejonie

rozgr lso 0013 lutego w Tymbarku odbyły się dekanlane rozgrywki w ramach Diecezjalnych Mistrzostw LSO w Piłce Nożnej Halowej, które są również eliminacjami do Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej. Naszą parafię reprezentowały drużyny w kategorii „Ministranci” oraz „Lektorzy Młodsi”. Ministranci, niestety, odpadli z rozgrywek, ale był to ich pierwszy występ na tego rodzaju imprezie sportowej. Walczyli dzielnie.
Lektorzy młodsi, wygrywając kilka meczów, odnieśli sukces - zdobyli II miejsce i zakwalifikowali się do zawodów rejonowych w Limanowej.

Gminne Ostatki Kolędowe w Sanktuarium

DSC 0159Kończący się okres śpiewania kolęd i pastorałek to idealny czas, by podsumować działalność grup i zespołów muzycznych w gminie Dobra. 28 stycznia 2018 r. miały miejsce III Gminne Ostatki Kolędowe, tradycyjnie już odbywające się w dobrzańskim Sanktuarium. Przed licznie zgromadzoną publicznością prezentowały się grupy i zespoły muzyczne, prowadzone przez doświadczonych i wykształconych muzyków. Podczas wieczoru ostatkowego usłyszeć można było tradycyjne kolędy i pastorałki w wykonaniu: Orkiestr Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej i Skrzydlnej, Zespołu Regionalnego Jurkowianie z Jurkowa wraz z Małymi Jurkowianami, Zespołu Ludowego ze Skrzydlnej, Chóru Parafialnego ze Skrzydlnej, Chór BelCanto z Dobrej, Parafialnej Grupy Muzycznej z Dobrej, Grupy Śpiewaczej Ćwilin-Wigor z Dobrej, oraz dzieci z Przedszkola nr 1 w Dobrej i młodzieży uczącej się w Państwowej Szkole Muzycznej i Ognisku Muzycznym w Dobrej.

Dzień Seniora w Dobrej

DSC 030627 stycznia 2018 r. w Dobrej zorganizowany został Gminny Dzień Seniora, połączony ze spotkaniem opłatkowym najstarszych przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w dobrzańskim sanktuarium, której przewodniczył ks. Jakub Jasiak, a homilię wygłosił proboszcz parafii, ks. Wojciech Sroka. Dalsza część obchodów miała miejsce w hali sportowej szkoły podstawowej w Dobrej.

V Synod Diecezji Tarnowskiej - tematy do dyskusji

synod logoBiskup Ordynariusz zapowiedział uroczyste otwarcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej na dzień 21 kwietnia 2018 r. Biskup zwrócił się również z prośbą, aby w lutym, we wszystkich parafiach naszej diecezji, Rady Duszpasterskie wybrały spośród siebie jednego kandydata do wyborów Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, który będzie również przedstawicielem danego okręgu w pracach synodalnych. Ten wybór kandydata powinna poprzedzić dyskusja na tematy wskazane przez Biskupa.
Zachęcamy, aby z okazji niedzieli synodalnej spróbować zastanowić się nad tymi tematami w gronie rodzin, a może nawet przekazać własne sugestie członkom naszej Rady Parafialnej.