Niedziela Palmowa Młodych w Tarnowie

P3251654W Niedzielę Palmową, zgodnie ze zwyczajem, który wprowadził Ojciec Święty Jan Paweł II, odbyły się Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Młodzież z naszej parafii uczestniczyła w tym wydarzeniu po raz pierwszy. Pod opieką Ks. Jakuba wyruszyła do Tarnowa spora grupa - blisko 70 osób.

Ks. Jakub napisał: „Do Tarnowa wyjechaliśmy wczesnym rankiem, aby spotkać się z Biskupem Andrzejem Jeżem oraz z młodzieżą z całej naszej tarnowskiej diecezji. Pierwszym punktem naszego spotkania była hala sportowa, gdzie odbyło się czuwanie i katecheza Księdza Marka Synowca oraz Pani Magdaleny Kleczyńskiej. Później przemówił do nas Pasterz Kościoła Tarnowskiego, tłumacząc nam jasno i dobitnie hasło tegorocznego spotkania: „Nie bój się!”. Zachęcał do odważnego podejmowania wszystkich wyzwań codzienności i swojego życiowego powołania. Następnie ruszyliśmy w długim orszaku w Drodze Krzyżowej przez cały Tarnów. Po dotarciu do kościoła pw. bł. Karoliny Kózkówny uczestniczyliśmy w radosnej Eucharystii. Kościół był wypełniony po brzegi, było blisko 5 tys. młodzieży, jak podają organizatorzy. Spotkanie to było wspaniałym przeżyciem. Jak podkreślała nasza młodzież, już czeka na następne!”