Niedziela Palmowa Młodych w Tarnowie

P3251654W Niedzielę Palmową, zgodnie ze zwyczajem, który wprowadził Ojciec Święty Jan Paweł II, odbyły się Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Młodzież z naszej parafii uczestniczyła w tym wydarzeniu po raz pierwszy. Pod opieką Ks. Jakuba wyruszyła do Tarnowa spora grupa - blisko 70 osób.

Ks. Jakub napisał: „Do Tarnowa wyjechaliśmy wczesnym rankiem, aby spotkać się z Biskupem Andrzejem Jeżem oraz z młodzieżą z całej naszej tarnowskiej diecezji. Pierwszym punktem naszego spotkania była hala sportowa, gdzie odbyło się czuwanie i katecheza Księdza Marka Synowca oraz Pani Magdaleny Kleczyńskiej. Później przemówił do nas Pasterz Kościoła Tarnowskiego, tłumacząc nam jasno i dobitnie hasło tegorocznego spotkania: „Nie bój się!”. Zachęcał do odważnego podejmowania wszystkich wyzwań codzienności i swojego życiowego powołania. Następnie ruszyliśmy w długim orszaku w Drodze Krzyżowej przez cały Tarnów. Po dotarciu do kościoła pw. bł. Karoliny Kózkówny uczestniczyliśmy w radosnej Eucharystii. Kościół był wypełniony po brzegi, było blisko 5 tys. młodzieży, jak podają organizatorzy. Spotkanie to było wspaniałym przeżyciem. Jak podkreślała nasza młodzież, już czeka na następne!”

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.