Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

adopcja 3Dzień Świętości Życia, przeżywany co roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, związany jest z dziełem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W naszej parafii Duchową Adopcję podjęło 20 osób.
Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar, który pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając ich do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga.

Zachęcamy również do zapoznania się z mobilną aplikacją Duchowej Adopcji o nazwie: „Adoptuj Życie”. Została zaprojektowana i jest promowana przez Fundację Małych Stópek. Jest to idealne rozwiązanie, które w dowolnym miejscu i czasie pozwala podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Aplikacja ta jest prosta w obsłudze. Towarzyszy tym, którzy są w trakcie duchowej adopcji oraz tym, którzy ją dopiero zaczynają. Przypomina o podjętym zobowiązaniu, pozwala poznać proces rozwoju dziecka w łonie mamy, zawiera rozważania różańcowe. Aplikacja spełnia funkcję formacyjną, wspierającą użytkownika; kształtuje wrażliwość u obrońcy życia, promuje obronę życia dzieci nienarodzonych. Można ją ściągnąć, jak każdą inną aplikację, w sklepie Google Play oraz App Store. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.adoptujzycie.pl.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.