Akcja i formacja – 213. Szkolne Koło Caritas diecezji tarnowskiej

DSC 0443W ramach obchodów 74. Tygodnia Miłosierdzia, po prawie siedmiu miesiącach przygotowań powołane zostało już formalnie Szkolne Koło „Caritas” przy Szkole Podstawowej im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej. Uroczystość odbyła się w czasie Mszy św., której przewodniczył zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej Ks. Krzysztof Majerczak.

- Wolontariat w naszej szkole ma długą tradycję, jednak postanowiliśmy nadać mu charakter formalny w strukturach Caritas – mówi pani Grażyna Nika, dyrektor szkoły.
- Współpraca wszystkich instytucji i osób dobrej woli to klucz do szerokiej pomocy, z którą udaje się nam dotrzeć – zaznacza pani Beata Miśkowiec, prezes Parafialnego Zespołu Caritas.
- Od września ubiegłego roku rozpoczęliśmy regularne spotkania, w każdy poniedziałek. Akcje połączyliśmy z formacją. Chcieliśmy również dać sobie czas, czy wytrwamy, czy zapał nie minie. Jak się okazuje jest coraz większy, dlatego podjęliśmy decyzję o utworzeniu Szkolnego Koła Caritas – mówi Ks. Jakub Jasiak, pierwszy asystent kościelny Koła.
- Rzeczywiście od września podjęliśmy ogrom pracy, wystarczy wspomnieć: akcję Kilo, kartki bożonarodzeniowe i wielkanocne przygotowane i rozniesione do ponad 120 osób, Dzień Seniora, Paczka Dobra, paczki na Mikołaja dla dzieci z Ukrainy oraz doraźne zbiórki charytatywne – wylicza pani Lucyna Mikosza, pedagog szkolny i pierwszy opiekun Koła.
- Jesteście 213. Szkolnym Kołem Caritas posiadającym blisko 70 stałych wolontariuszy. Jesteście jednym z najliczniejszych Szkolnych Kół w całej diecezji – podkreślił w homilii Ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas naszej diecezji.
Na zakończenie uroczystości wszystkim obecnym podziękował Ks. Proboszcz Wojciech Sroka, który również zaprosił członków Parafialnego Zespołu Caritas oraz nowego Szkolnego Koła na dalsze świętowanie na plebanię.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.