Wiadomości

Niedziela Dobrego Pasterza

DSC 0078Czwarta Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, która w tym roku wypadła 22 kwietnia, to czas modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej parafii była okazją, by włączyć w poczet ministrantów 16 chłopców, którzy do tej pory byli kandydatami na ministrantów. Po kilkumiesięcznej, prawie rocznej, formacji pod czujnym okiem ks. Jakuba Jasiaka, młodzi chłopcy stali się pełnoprawnymi ministrantami i od tej pory będą mogli posługiwać do Mszy Świętych. Obrzęd przyjęcia poprzez nałożenie tuniki i kapturka miał miejsce podczas uroczystej sumy o godzinie 11.00, koncelebrowanej przez ks. proboszcza i ks. Jakuba.

„Służba w kościele w charakterze ministranta nie należy do łatwych – uczy pilności i sumienności. Dlatego należy podziękować tym chłopcom, którzy chętnie garną się do bycia ministrantem, ale także ich rodzicom, którzy pomagają w formacji, przywożąc i odwożąc dzieci na zbiórki i na nabożeństwa” – powiedział ks. Jakub, opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.
Podczas Mszy Świętej świętowano także imieniny ks. proboszcza Wojciecha Sroki. Modlono się w Jego intencji, by Matka Boża Szkaplerzna wypraszała mu potrzebne łaski oraz pomagała w przewodzeniu naszej wspólnocie parafialnej. Piękne życzenia, które odczytała p. Beata Miśkowiec, Prezes Parafialnego Oddziału Caritas, oraz kwiaty wręczone przez przedstawicieli grup i stowarzyszeń parafialnych były wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Proboszcza za jego sumienną pracę i oddanie wspólnocie. Ksiądz Proboszcz skierował do zebranych słowa podziękowania za życzenia i za to, że tak chętnie angażują się w prace na rzecz parafii, a także zaprosił wszystkich do poczęstowania się imieninowym cukierkiem przy wyjściach z kościoła.
Uroczysta suma zakończona została okolicznościowym spotkaniem dla Służby Ołtarza, na plebanii, podczas którego ks. Jakub ponownie podziękował chłopcom i ich rodzicom oraz przypomniał podstawowe obowiązki ministrantów.

Tekst i zdjęcia: Adrian Cieślik

Zobacz zdjęcia

Archiwum wiadomości

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

© 2017 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.