Drzwi Otwarte w WSD

DSC00944W ostatnim dniu Tygodnia Modlitw o Powołania do Służby Bożej, 30 młodych chłopców i mężczyzn z naszej parafii udało się do Tarnowa na Dzień Otwratych Drzwi Wyższego Seminarium Duchownego. Oprócz chłopców z Dobrej byli również młodzieńcy z Jurkowa, Podłopienia i Tymbarku. Pielgrzymce towarzyszyli księża: Ks. Jakub Jasiak oraz wikariusz z Tymbarku Ks. Stanisław Kaczka. Nie byli to jedynie lektorzy, ale wszyscy chętni chłopcy, którzy chcieli zobaczyć jak wygląda seminarium.

- To bardzo ważny dzień, aby oswoić rzeczywistości takie jak: powołanie, seminarium, kapłaństwo - podkreśla Ks. Jakub.
- Jest to szczególny czas słuchania i zastanawiania się nad swoim powołaniem, przyszłością - mówi jeden z uczestników.
Dzień ten rozpoczęli krótką adoracją i możliwością spowiedzi. Następnie była Msza św., wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz obiad.
Później wysluchali koncertu zespołu muzycznego, obejrzeli spektakl przygotowany przez kleryków oraz krótki materiał filmowy o życiu w seminarium. Na koniec uczestniczyli jako kibice w emocjonującym meczu piłki nożnej. W drodze powrotnej zatrzymali się w znanej restauracji.

Zobacz zdjecia (Fot. Szczepan Przybytek)

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.