Wiadomości

25 lat Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej

DSC 0141W pierwszą sobotę miesiąca, 5 maja 2018 r. odbyła się w dobrzańskim sanktuarium diecezjalna uroczystość związana z 25. rocznicą powołania do życia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Diecezji Tarnowskiej. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Stanisław Salaterski, sufragan tarnowski, przy koncelebrze kapłanów diecezjalnych – asystentów Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafiach.

W kazaniu ks. biskup podkreślał, jak ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest kultywowanie katolickich tradycji rodziny. Spotkanie jubileuszowe, jak stwierdził, nieprzypadkowo odbywa się w Dobrej, gdyż tutejsza parafia słynie w diecezji kultem Matki Bożej, obranej patronką rodzin, a mieszkańcy tych stron odznaczają się niezwykłą pobożnością, dobrocią i życzliwością. Po Mszy Świętej wręczone zostały medale „W służbie rodzinie”. Z naszej wspólnoty parafialnej odznaczony medalem został p. Jan Palki, przewodniczący Parafialnego Oddziału SRK.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej założone zostało w styczniu 1993 r. Głównymi inicjatorami byli: bp pomocniczy Józef Gucwa i ks. dr Władysław Szewczyk, przy życzliwym wsparciu ordynariusza tarnowskiego bpa Józefa Życińskiego. Funkcję asystenta diecezjalnego Stowarzyszenia pełnili kolejno: ks. Ryszard Piasecki (1993–2000), ks. Janusz Kłęczek (2000–2008), ks. dr Jan Banach (2008–2016). Obecnie funkcję tę sprawuje ks. dr Piotr Cebula. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na społecznej aktywności członków, zorganizowanych w oddziały parafialne. W naszej parafii również istnieje takowy oddział, założony w 1994 r. Asystentem parafialnym SRK jest ks. proboszcz Wojciech Sroka.

Tekst i zdjęcia: Adrian Cieślik

Zobacz zdjęcia

Archiwum wiadomości

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

© 2017 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.