Wiadomości

Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót

DSC 00475 maja 2018 r. odprawione zostało w naszej parafii po raz pierwszy specjalne nabożeństwo pierwszosobotnie, rozpoczynające cykl nabożeństw Pięciu Pierwszych Sobót. Jest to rodzaj modlitwy wynagradzającej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to swoista pamiątka objawień maryjnych z Fatimy w 1917 r.

Istnieją cztery warunki odprawiania tego nabożeństwa, podyktowane przez samą Matkę Bożą siostrze Łucji ponad wiek temu. Trzeba przystąpić do spowiedzi (niekoniecznie w tym samym dniu, ważne by wzbudzić w sobie intencję ekspiacji) oraz przyjąć Komunię Świętą wynagradzającą Sercu Matki Bożej za wszystkie zniewagi. Kolejnym warunkiem jest odmówienie jednej części różańca w intencji wynagradzającej za popełnione grzechy oraz kwadrans rozważania nad tajemnicami różańcowymi.

W naszej parafii nabożeństwo rozpoczęło się śpiewem Litanii Loretańskiej, z racji miesiąca maja. Przewodził mu ks. proboszcz Wojciech Sroka. Po odśpiewanej litanii rozważał on przez piętnaście minut tajemnice różańcowe poświęcone życiu Maryi. Następnie odprawiona została Msza Święta, której również przewodniczył i kazanie wygłosił ks. proboszcz, przy koncelebrze ks. dr. Jerzego Smolenia oraz ks. Arkadiusza Kabaja. Po Mszy Świętej wyruszyła procesja dookoła kościoła. Wierni nieśli zapalone lampiony oraz odmawiali przy tym różaniec. Ciekawą formą było, iż każdy mógł osobiście poprowadzić jedno „Zdrowaś Mario”.
Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca odprawiane będą w naszej parafii od maja do października. Przygotowywał do nich Parafian w poprzednią niedzielę ks. Antoni Bielak, głosząc specjalne kazania poświęcone tej formie modlitwy wynagradzającej.

Tekst i zdjęcia: Adrian Cieślik

Zobacz zdjęcia

Archiwum wiadomości

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

© 2017 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.