Pierwsza Komunia Święta

kom 002aW dniu 06 maja nasza parafia przeżywała radosną uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku do stołu Eucharystii przystąpiło po raz pierwszy 69. dzieci. Przygotowywały się one do tego wydarzenia, jak też do spotkania z Jezusem Miłosiernym w Sakramencie Pokuty, poprzez udział w katechezie szkolnej oraz w spotkaniach parafialnych, na które na które przychodziły wraz z rodzicami.

Swoją radość ze spotkania z Panem Jezusem i pragnienie trwania w przyjaźni z Nim dzieci wyraziły słowami wspólnej modlitwy:

O dobry Jezu!
Cieszymy się bardzo, że przyszedłeś do nas.
Długo czekaliśmy na Ciebie, tęskniliśmy za Tobą,
dlatego dziś witamy Cię z radością.
O dobry Jezu!
Dziękujemy Ci za Twoją obecność.
Nie opuszczaj nas nigdy.
Bądź zawsze z nami,
bądź naszym Przyjacielem i Przewodnikiem
na drodze do Ojca.
Pomagaj nam czynić dobrze,
kochać wszystkich i walczyć ze złem.
Amen.

W drugim dniu „Białego Tygodnia” dzieci wraz z rodzicami odbyły dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.
W drodze powrotnej pielgrzymi odprawili także nabożeństwo majowe przy grocie Matki Bożej z Lourdes w Świebodzinie i zapoznali się z postacią Św. Maksymiliana, który patronuje parafii w tej miejscowości.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.