Czerwcowe nabożeństwo Pierwszej Soboty

IMG 15592 czerwca 2018 r. odprawione zostało w naszej parafii, przy licznym udziale wiernych, kolejne, drugie z nabożeństw pięciu pierwszych sobót miesiąca. Było to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, tym razem za grzechy i bluźnierstwa przeciwko Jej dziewictwu.

Nabożeństwo rozpoczęło się odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa, z racji nabożeństw czerwcowych. Zbiegło się ono także z procesją eucharystyczną z racji Oktawy Bożego Ciała, która została odprawiona zaraz po Litanii. Następnym punktem nabożeństwa było piętnastominutowe rozważanie oraz różaniec i Msza Święta. Wszystkim etapom przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Sroka, który również wygłosił podczas Mszy homilię. Wskazywał w niej na związek Niepokalanego Serca Maryi z Sercem Jezusa, któremu poświęcony jest miesiąc czerwiec. Napomniał wiernych, by ich serca były podobne do najświętszych serc.
Modlitewna wspólnota zakończona została o godzinie 21, śpiewem Apelu Jasnogórskiego, w łączności z Sanktuarium Narodu – Jasną Górą.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.