Przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej

IMG 232210 czerwca 2018 r. 21 dziewczynek z naszej parafii zostało uroczyście włączonych w poczet Dziewczęcej Służby Maryjnej. Obrzęd dokonał się podczas sumy, której przewodniczył ks. Proboszcz Wojciech Sroka. On to odebrał od dziewczynek przyrzeczenie oraz nałożył niebieskie pelerynki, jakie noszą członkinie DSM.

- Ogromną rolę w formacji młodych dziewczynek, które zostały dziś włączone do DSM odgrywają ich animatorki – mówi ks. Arkadiusz Kabaj, opiekun DSM w Dobrej. I dodaje – Animatorki uczestniczyły w ciągu ostatniego roku w czterech weekendowych spotkaniach w Ciężkowicach. 12 maja b. r. bp Leszek Leszkiewicz podczas uroczystości w Chorzelowie włączył je do grona przewodniczek DSM Diecezji Tarnowskiej, wyznaczając im takie zadania jak prowadzenie grupy DSM i pomoc opiekunowi.

Przed zakończeniem Mszy Świętej ks. Proboszcz podziękował ks. Arkadiuszowi i animatorkom za wzorowe prowadzenie grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej.
Uroczystość zbiegła się w czasie z Mszą Świętą z liturgią dla dzieci. Ksiądz Proboszcz podczas kazania skierowanego właśnie do najmłodszych mówił o posłuszeństwie, odnosząc się do czytań liturgicznych z dzisiejszego dnia. Rekwizytami pomocnymi były różne owoce – dzieci dzięki nim miały zrozumieć istotę zakazanego owocu, jakim Ewa skusiła Adama w Raju oraz drzewko, na którym znalazł się ostatecznie owoc zwany posłuszeństwem jako miły Bogu.