Limanowska Orkiestra Kameralna w Dobrej

IMG 2394Piękne czerwcowe popołudnie, piękne wnętrze zabytkowej świątyni pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Dobrej i piękne dźwięki muzyki poważnej, w tym filmowej i oratoryjnej – takie połączenie możliwe było podczas koncertu Limanowskiej Orkiestry Kameralnej, jaki miał miejsce w naszej parafii 10 czerwca 2018 r. Był to jednocześnie pierwszy z tegorocznych Letnich Koncertów Kameralnych, jakie od kilku lat organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej wespół z dobrzańską parafią. Zawsze bowiem odbywają się one w zabytkowym kościele, posiadającym doskonałą akustykę do tego typu przedsięwzięć.

Limanowska Orkiestra Kameralna powstała w 2016 r. Jej dyrygentem i założycielem jest Sebastian Szymański – polski kompozytor muzyki klasycznej, współpracujący m. in. ze znanymi i cenionymi reżyserami filmu polskiego. Na swoim koncie posiada wiele aranżacji utworów znanych i cenionych muzyków, a także kompozycje własne. Jest on autorem oficjalnego hymnu V Synodu Diecezji Tarnowskiej pt. „Za Chrystusem”. Repertuar Limanowskiej Orkiestry Kameralnej obejmuje utwory późnego baroku aż do muzyki współczesnej, a także utwory oratoryjne i filmowe.
Orkiestrze towarzyszyła wokalnie Urszula Palka-Ranosz.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.