XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas diecezji tarnowskiej

mms 20180621 215644Szkolne Koło Caritas, kilka miesięcy po oficjalnym powołaniu, udało się do Porąbki Uszewskiej na spotkanie Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji (jest ich 218). Było to radosne spotkanie dzieci i młodzieży, którzy chcą pomagać, dzielić się swoim czasem i siłami.
- Przyjechaliśmy na to spotkanie z Rafałkiem, uczniem naszej szkoły i jego Mamą. Przekazaliśmy na tym spotkaniu symboliczny czek, wykonany przez nas, na którym widniała kwota, którą udało się nam zebrać na protezę dla naszego kolegii - relacjonuje przewodniczący SKC Bartłomiej Kawalec.
- Jesteśmy pierwszy raz na takim spotkaniu. Okazuje się, że młodzieży i dzieci, które chcą tak szlachetnie działać jest bardzo wiele - dodaje mgr Lucyna Mikosza, opiekun koła.
Punktem kulminacyjnym spotkania była Msza św. sprawowana przez Biskupa Stanisława Salaterskiego, który zamienił kilka słów z naszymi wolontariuszami.
Po Mszy św. przyszedł czas na posiłek - kiełbaskę z grilla i zabawę animowaną przez wodzirejów.
- Musimy przyjechać za rok, poznałam tu wielu wspaniałych ludzi - opowiada jedna z naszych wolontariuszek.

Zobacz zdjęcia (Fot. Oskar Trzópek)

Zdjęcia w Galerii Gościa Niedzielnego