Wycieczka DSM do Rabki

rabkoland 2018Koniec roku szkolnego i początek wakacji to także koniec roku formacyjnego dla dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych. Z tej okazji grupa Dziewczęcej Służby Maryjnej z naszej parafii udała się w sobotę 23 czerwca na wycieczkę do pobliskiej Rabki. Organizatorem wyjazdu był ks. Arkadiusz Kabaj, sprawujący opiekę nad DSM w parafii Dobra oraz p. Katarzyna Białoń, p. Małgorzata Podgórni i p. Adrian Cieślik.

Pierwszym punktem, chociaż nieco przypadkowym (ze względu na wcześniejszy przyjazd i złą pogodę), było Muzeum im. Władysława Orkana, mieszczące się w zabytkowym, XVII-wiecznym kościele. Tutaj uczestnicy wyjazdu mogli zapoznać się z ciekawą opowieścią etnograficzną o Podhalu, Rabce i góralach, a także o dawnych zwyczajach i legendach. Kulminacją wycieczki była zabawa w Rodzinnym Parku Rozrywki „Rabkoland”, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji i miejsca do zabawy. Deszczowa pogoda nie przeszkadzała nikomu i wszyscy zadowoleni udali się do Kina „Śnieżka”, by obejrzeć film animowany pt. „Uprowadzona księżniczka”, który jak się okazało, miał swoją premierę dzień wcześniej.
Po dniu pełnym wrażeń i zabawy wszyscy bezpiecznie wrócili do Dobrej. Niektóre z dziewczynek w parku rozrywki były po raz pierwszy w życiu – tym bardziej była to dla nich udana wycieczka.

Tekst: Adrian Cieślik

Zobacz zdjęcia (Fot. M. Podgórni, A. Cieślik)

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.