Akcja "Dzieci Dzieciom"

skc 3 04aSzkolne Koło Caritas przeprowadziło kolejną akcję w tym roku szkolnym. Członkowie SKC postanowili zorganizować paczki od św. Mikołaja dla dzieci z Ukrainy, z parafii Lubień, gdzie pracuje Ks. Jan Szczych, były wykładowca liturgiki w tarnowskim seminarium.
Akcja trwająca trzy tygodnie zakończyła się ogromnym sukcesem i spotkała się z wielkim sercem naszych uczniów, parafian. W akcję włączyli się również nauczyciele naszej szkoły, którzy przygotowali osobne, dwie paczki dla konkretnych rodzin z Ukrainy.

U naszych wschodnich sąsiadów cały czas trwa wojna, która dotyka wiele rodzin i prowadzi do życia w skrajnej biedzie. Dotyczy do również mieszkańców Ukrainy polskiego pochodzenia, dlatego każda pomoc się liczy.
Zebrane rzeczy (słodycze, maskotki, zabawki, ubrania, przybory szkolne itp.) zostaną zapakowane i w najbliższy wtorek opiekun SKC Ks. Jakub zawiezie je na Ukrainę i przekaże osobiście prezent od św. Mikołaja z Polski. Dziękujemy!
Na zdjęciach zebrane dary oraz plakaty informacyjne przygotowane przez członków SKC.