Roraty 2017 - FINAŁ

DSC 069223 grudnia, w sobotę, dzień przed Wigilią, przypadło ostatnie nabożeństwo roratnie. Tak, jak podczas całego Adwentu, w naszym kościele parafialnym zgromadzili się starsi parafianie oraz małe dzieci z lampionami. Mszę Świętą rozpoczęła procesja z zapalonymi lampionami. Wyjątkowo nie było kazania – przewodniczący Mszy ksiądz proboszcz prosił dzieci, by po powrocie do domów rozważyły z rodzicami wszystko to, co usłyszały podczas wszystkich Rorat i czego dowiedziały się o św. Józefie – Strażniku Skarbów. Takie bowiem było hasło tegorocznych nabożeństw, a przyświecał im właśnie św. Józef.
Po Mszy Świętej ks. Arkadiusz i ks. Jakub rozlosowali nagrody wśród dzieci, które przyniosły plansze z wszystkimi naklejkami, oznaczające obecność na wszystkich Roratach. Drobniejsze nagrody otrzymały także dzieci, które nie były na wszystkich mszach roratnich, ale zebrały chociaż kilka naklejek.