Wiadomości

Posłanie Kolędników Misyjnych

DSC 0667E gonda Nzapa e mu singila – „Tobie Boże dzięki, chwała” – to hasło tegorocznej, 25. kolędy misyjnej w diecezji tarnowskiej. W tą szczytną akcję, której celem jest pomoc krajom misyjnym, bardzo chętnie, jak co roku, włączyła się też nasza dobrzańska parafia. Tu w Dobrej kolęda misyjna ma szczególny wydźwięk, zwłaszcza że wielu spośród kapłanów rodaków pracuje właśnie na misjach zagranicznych.

Kolędnicy misyjni zostali posłani ze specjalnym błogosławieństwem, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, w Święto Świętego Szczepana – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Błogosławieństwa udzielił im Ksiądz Proboszcz Wojciech Sroka. Po rozesłaniu kolędnicy wyruszyli do domów, aby w krótkiej inscenizacji opowiedzieć o życiu swoich rówieśników w egzotycznych krajach i wręczyć domownikom pamiątkowe obrazki. Po zakończeniu Mszy Świętej ks. Arkadiusz, który sprawuje nad kolędnikami opiekę, przypomniał, podczas krótkiej odprawy, osiedla, do których miały udać się poszczególne grupy dzieci, ukazujących swoimi kolorowymi strojami mieszkańców wszystkich zakątków świata.

Tekst i zdjęcia: Adrian Cieślik

ZDJĘCIA

Archiwum wiadomości

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

© 2017 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.