Mali Jurkowianie z kolędą

DSC 0830

Parafianie, którzy w niedzielę, 31 grudnia 2017 r. przyszli na Mszę Świętą o godzinie 11, mieli okazję pożegnać stary rok w góralskim stylu. Śpiew podczas liturgii wykonywał bowiem zespół Mali Jurkowianie z Jurkowa, pod wodzą p. Karoliny Czech.
Mali Jurkowianie to zespół dziecięcy, założony, by kontynuować tradycję zespołu Jurkowianie, złożonego z osób dorosłych. Zespoły często występują razem, prezentując wspólne programy obrzędowe, czy też biorąc udział w świętach i uroczystościach lokalnych. Co ciekawe, zespół dziecięcy prowadzi wnuczka założycielki Jurkowian, śp. Marii Czech, p. Karolina.

Podczas niedzielnej Mszy Świętej dzieci wykonały tradycyjne kolędy, znane i śpiewane w naszym regionie. Po nabożeństwie miał miejsce krótki koncert kolęd i pastorałek.