Jasełka - świąteczna refleksja

DSC 00074W Nowy Rok, o godzinie 17, na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dobrej wystawione zostały jasełka przygotowane przez Apostolską Grupę Młodzieżową z naszej parafii, pod czujnym okiem opiekuna ks. Jakuba Jasiaka. Reżyserem jasełek była animatorka młodzieży Natalia Mikołajczyk z klasy III B gimnazjum.

Spektakl poruszał podstawowe problemy związane z zeświecczeniem Świąt Bożego Narodzenia. Ukazane zostały przeszkody w godnym ich obchodzeniu. Mimo, że sztuka osadzona została w realiach współczesnych nie mogło zabraknąć oczywiście postaci związanych tradycyjnie z narodzeniem Pana Jezusa, jak aniołów czy śmierci oraz przede wszystkim Maryi, Józefa i Dzieciątka. Jasełka podzielone zostały na trzy akty. W pierwszym ukazane zostało piekło i szatańskie dialogi o tym, że nie ma już Boga w tych świętach. W akcie tym widzieliśmy również rozmowę aniołów, którzy wierzą, że Bóg jest obecny w świętach, chociaż wiedzą, że nie łatwo będzie go ukazać – skoro święta zostały skomercjalizowane. Akt drugi to scena z przedświątecznych porządków domowych, przy okazji których, dzięki podszeptom szatana, udało się skłócić rodzinę. Sytuację i święta uratowało pojawienie się świętego Mikołaja. Jak się okazuje, nawet diabeł może przejść „na jasną stronę mocy”. Akt trzeci, ostatni mówił o tym, że mimo iż święta oddają się komercji, że szatan czyni różne zabiegi, by zabrać nas od Boga, zwłaszcza w święta, to Bóg i Dobro zawsze wygrywa, a Boże Narodzenie odbywa się w każdym z nas.
Po zakończeniu przedstawienia głos zabrał ks. proboszcz Wojciech Sroka, który wypowiedział słowa podziękowania wszystkim zaangażowanym w grę aktorską, jak i ks. Jakubowi, który nad wszystkim czuwał. Ksiądz proboszcz dziękował także parafianom za liczne przybycie i wyraził nadzieję, że to, co mieliśmy okazję zobaczyć, da nam do myślenia, że to Jezus jest najważniejszy podczas wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia. Po tych słowach spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem aktorów i zgromadzonych parafian.

Posłuchaj i zobacz

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.