V Sanktuaryjny Wieczór Kolęd

DSC 0027Już po raz piąty dobrzańskie sanktuarium stało się miejscem występu znanych artystów i muzyków, w ramach Sanktuaryjnego Wieczoru Kolęd – cyklicznego spotkania muzycznego, organizowanego od 2014 r. przez naszego rodaka ks. dr. Jerzego Smolenia. Tym razem, 6 stycznia 2018 r., w Dobrej gościli Halina Benedyk i Marco Antonelli – wykonawcy, którzy sławę zawdzięczają festiwalowi w Sopocie z 1984 r., kiedy to piosenką pt. Frontiera wywalczyli 3 miejsce. Od tego czasu polsko-włoski duet rozpoczął wspólną przygodę z koncertami w Polsce i Europie. Po latach przerwy, kilka lat temu, wrócili do wspólnego śpiewania. Do Dobrej przyjechali, by zaśpiewać tradycyjne polskie oraz włoskie kolędy. Nie zabrakło także wspomnianej piosenki z Sopotu oraz kilku włoskich przebojów lat 80. XX w.

Gościem specjalnym wydarzenia był Rzecznik Praw Dziecka, p. Marek Michalak oraz jego społeczny doradca, ks. prof. Adam Solak z Tarnowa. Przyjechali oni do Dobrej również na specjalne zaproszenie ks. Jerzego Smolenia, który w swojej rozlicznej działalności nie zapomina także o najmłodszych, zwłaszcza o niepełnosprawnych (ks. Jerzy opiekuje się Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością PRZYSTAŃ z Tymbarku). P. Minister Michalak przywiózł dla wszystkich dzieci niespodzianki – pluszowe misie, które zostały wręczone dzieciom po koncercie.
Podczas koncertu siostry Józefitki z Krakowa zbierały dobrowolne ofiary na rzecz dokończenia budowy studni w Kinszasa, w Republice Demokratycznej Konga. Nasi parafianie, którzy licznie przybyli na koncert, jak zawsze okazali hojność wobec tak wspaniałego dzieła misyjnego. Podkreślić należy również ogromną rolę gminy Dobra, której włodarze – wójt p. Benedykt Węgrzyn oraz Przewodniczący Rady Gminy p. Jan Palki wsparli finansowo organizację wydarzenia.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.