Wiadomości

V Sanktuaryjny Wieczór Kolęd

DSC 0027Już po raz piąty dobrzańskie sanktuarium stało się miejscem występu znanych artystów i muzyków, w ramach Sanktuaryjnego Wieczoru Kolęd – cyklicznego spotkania muzycznego, organizowanego od 2014 r. przez naszego rodaka ks. dr. Jerzego Smolenia. Tym razem, 6 stycznia 2018 r., w Dobrej gościli Halina Benedyk i Marco Antonelli – wykonawcy, którzy sławę zawdzięczają festiwalowi w Sopocie z 1984 r., kiedy to piosenką pt. Frontiera wywalczyli 3 miejsce. Od tego czasu polsko-włoski duet rozpoczął wspólną przygodę z koncertami w Polsce i Europie. Po latach przerwy, kilka lat temu, wrócili do wspólnego śpiewania. Do Dobrej przyjechali, by zaśpiewać tradycyjne polskie oraz włoskie kolędy. Nie zabrakło także wspomnianej piosenki z Sopotu oraz kilku włoskich przebojów lat 80. XX w.

Gościem specjalnym wydarzenia był Rzecznik Praw Dziecka, p. Marek Michalak oraz jego społeczny doradca, ks. prof. Adam Solak z Tarnowa. Przyjechali oni do Dobrej również na specjalne zaproszenie ks. Jerzego Smolenia, który w swojej rozlicznej działalności nie zapomina także o najmłodszych, zwłaszcza o niepełnosprawnych (ks. Jerzy opiekuje się Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością PRZYSTAŃ z Tymbarku). P. Minister Michalak przywiózł dla wszystkich dzieci niespodzianki – pluszowe misie, które zostały wręczone dzieciom po koncercie.
Podczas koncertu siostry Józefitki z Krakowa zbierały dobrowolne ofiary na rzecz dokończenia budowy studni w Kinszasa, w Republice Demokratycznej Konga. Nasi parafianie, którzy licznie przybyli na koncert, jak zawsze okazali hojność wobec tak wspaniałego dzieła misyjnego. Podkreślić należy również ogromną rolę gminy Dobra, której włodarze – wójt p. Benedykt Węgrzyn oraz Przewodniczący Rady Gminy p. Jan Palki wsparli finansowo organizację wydarzenia.

Tekst i zdjęcia: Adrian Cieślik

ZDJĘCIA

Archiwum wiadomości

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

© 2017 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.