V Synod Diecezji Tarnowskiej - tematy do dyskusji

synod logoBiskup Ordynariusz zapowiedział uroczyste otwarcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej na dzień 21 kwietnia 2018 r. Biskup zwrócił się również z prośbą, aby w lutym, we wszystkich parafiach naszej diecezji, Rady Duszpasterskie wybrały spośród siebie jednego kandydata do wyborów Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej, który będzie również przedstawicielem danego okręgu w pracach synodalnych. Ten wybór kandydata powinna poprzedzić dyskusja na tematy wskazane przez Biskupa.
Zachęcamy, aby z okazji niedzieli synodalnej spróbować zastanowić się nad tymi tematami w gronie rodzin, a może nawet przekazać własne sugestie członkom naszej Rady Parafialnej.

Ks. Biskup zaproponował następujące tematy do przemyślenia i przedyskutowania:

- Pomysły na ożywienie w parafii duszpasterstwa młodych małżeństw
- Metody wspierania rodzin w stawaniu się środowiskiem odkrywania powołań
- Sposoby ożywienia rekolekcji parafialnych i szkolnych
- Wiek sakramentu bierzmowania i sposoby właściwego przygotowania kandydatów
- Sposoby organizacji tzw. „spowiedzi przedświątecznych” (przebieg, godziny itp.) prowadzące do pogłębienia praktyki spowiedzi św. wśród wiernych

Wyślij swoje przemyślenia tematów korzystając z poniższego formularza: