Gminne Ostatki Kolędowe w Sanktuarium

DSC 0159Kończący się okres śpiewania kolęd i pastorałek to idealny czas, by podsumować działalność grup i zespołów muzycznych w gminie Dobra. 28 stycznia 2018 r. miały miejsce III Gminne Ostatki Kolędowe, tradycyjnie już odbywające się w dobrzańskim Sanktuarium. Przed licznie zgromadzoną publicznością prezentowały się grupy i zespoły muzyczne, prowadzone przez doświadczonych i wykształconych muzyków. Podczas wieczoru ostatkowego usłyszeć można było tradycyjne kolędy i pastorałki w wykonaniu: Orkiestr Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej i Skrzydlnej, Zespołu Regionalnego Jurkowianie z Jurkowa wraz z Małymi Jurkowianami, Zespołu Ludowego ze Skrzydlnej, Chóru Parafialnego ze Skrzydlnej, Chór BelCanto z Dobrej, Parafialnej Grupy Muzycznej z Dobrej, Grupy Śpiewaczej Ćwilin-Wigor z Dobrej, oraz dzieci z Przedszkola nr 1 w Dobrej i młodzieży uczącej się w Państwowej Szkole Muzycznej i Ognisku Muzycznym w Dobrej.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, przy współpracy z Parafią pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej, a także z Gminą Dobra. W roli konferansjera wystąpił ks. Jakub Jasiak, wikariusz z Dobrej, a w roli specjalisty od nagłośnienia ks. proboszcz Wojciech Sroka. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele samorządu gminnego: Wójt Gminy Dobra, p. Benedykt Węgrzyn oraz Przewodniczący Rady Gminy Dobra, p. Jan Palki. Zaproszony był również Starosta Powiatu Limanowskiego, p. Jan Puchała, jednakże inne obowiązki nie pozwoliły mu uczestniczyć w wydarzeniu, odczytany został na początku jego list do wszystkich zebranych.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.