Krąg Biblijny - świadectwa

krag biblijny 01Poniżej zamieszczamy świadectwa osób, które uczestniczą w spotkaniach Kręgu:

Pismo Święte określane Księgą Życia powinno być w centrum zainteresowań wszystkich ludzi uważających się za wierzących. Poznawanie tego, co Bóg do nas wszystkich mówi stanowi istotne przesłanie dla chrześcijan, których celem jest tak żyć, aby osiągnąć niebo, a więc spotkać się twarzą w twarz z Bogiem i przebywać z NIM na wieki.
Środowe wieczory biblijne zainicjowane w naszej parafii przez księdza Arkadiusza stanowią dla mnie osobiście wyjątkową chwilę spotkania ze Słowem Boga. To chwile, których dotąd nigdy nie doświadczałam. To chwile zarówno zadumy, jak i wzruszenia, czy też radości. Choć mam już swoje lata, to dzięki tym spotkaniom odkrywam na nowo Boga, czasem z ogromnym zadziwieniem, a może i zawstydzeniem? Spotkania te pozwalają także, myślę, że każdemu, odkrywać siebie i poznawać siebie na nowo. Sama możliwość wypowiedzenia się uczy też sztuki mówienia i słuchania. Ponadto buduje atmosferę wzajemnego zaufania i szacunku. Wiele razy każdy z nas ten sam fragment Pisma odczytuje inaczej. To jednak nie przeszkadza w budowaniu atmosfery wspólnoty. Piękna to lekcja i bardzo ważna dla codziennych międzyludzkich relacji.

Cz. S.

Spotkania Kręgu Biblijnego organizowane są od 5 maja 2021. Na spotkaniach czytamy fragmenty Ewangelii, a następnie rozważamy, każdy na swój sposób. Nie ma reguł, wyznaczników, przymusu zabierania głosu. Ja osobiście jeszcze się nie wypowiadałam, ale uważnie wsłuchuję się w to, co Jezus chce mi powiedzieć przez czytany tekst Ewangelii oraz z zaciekawieniem słucham osób, które się wypowiadają i często dają świadectwo wiary.
Moje odkrycia są takie, że Jezus żyje i Słowo Boże jest żywe. Jak przed wiekami, tak i teraz Bóg do nas mówi. Słowo Boże dotyka mnie bardzo osobiście, często przynosi odpowiedź na nurtujące pytania, czasem chwali, czasem upomina albo przypomina o przeszłości. Podpowiada też, jak postępować, umacnia wiarę i chęć przemiany życia na lepsze w relacji z Jezusem.
Dzięki spotkaniom Kręgu Biblijnego wzrosła moja wiara i chęć przebywania blisko Jezusa, co zaowocowało codziennym uczestniczeniem we mszy świętej, na której wsłuchuję się w słowa Ewangelii, które są moim życiowym drogowskazem oraz dbam o trwanie w Łasce Uświęcającej, przez regularną spowiedź.
Chętnie przychodzę na spotkania, bo Jezus Swoim Słowem i czynem przyciąga jak magnes. Spotkania Kręgu Biblijnego z serca polecam każdemu, a szczególnie tym, którzy jeszcze się wahają.

Bożena

Moje pierwsze spotkanie, niezwykła, wspaniała, majestatyczna przygoda z Kręgiem Biblijnym rozpoczęła się w piękny środowy wieczór 19 maja 2021 r. Dla ścisłości było to drugie spotkanie Kręgu Biblijnego, niestety na pierwszym nie mogłam być (sprawy osobiste) czego bardzo żałuję.
Krąg Biblijny to grupka ludzi w różnym wieku, różnych zawodów, różnych stanów, którzy chcą wspólnie doświadczyć obecności Boga, Pana Jezusa poprzez czytanie i analizowanie Pisma Świętego, a konkretnie Ewangelii. Zaczęliśmy od Ewangelii według Świętego Marka. Organizatorem, naszym przewodnikiem tych spotkań, jest wspaniały człowiek ksiądz Arkadiusz, któremu bardzo chcę podziękować, że coś takiego wymyślił i zorganizował.
Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale dla mnie jest ważne też to, że spotkania odbywają się w środę. Dla mnie środa to taki szczególny dzień, takie święto, ponieważ jest wtedy nabożeństwo do Mamy Szkaplerznej, której za wszystko dziękuję, przepraszam, proszę. Uczestniczę też we Mszy Świętej, która jest dla mnie Największą Ucztą Miłości. Staram się przyjąć do mojego serca moją Jedyną, Pierwszą, Największą Miłość czyli Pana Jezusa. Po zakończeniu Mszy Świętej, z sercem przepełnionym miłością udaję się na spotkanie.
Piękne jest to, że na początku spotkania, przy zapalonej świecy, wszyscy wspólnie modlimy się do Ducha Świętego, który później działa i „robi swoje” w moim sercu i umyśle. Po chwili jedna osoba czyta fragment Ewangelii, który będziemy analizować. Po pewnym czasie dostajemy obszerne materiały z czytanego fragmentu Ewangelii, świetnie napisane przez księdza Arkadiusza. Później ksiądz Arkadiusz tłumaczy nam każde słowo tam zawarte, które ma swoje specjalne znaczenie. Jedno słowo, to niekiedy pięć, sześć zdań, żeby dobrze zrozumieć jego sens, głębię i istotę. Dla mnie jest to bardzo ważne, że niby jedno słowo, a ma tyle znaczeń.
Już rozumiem dlaczego kazania na Mszy Świętej są dość długie. Dla mnie to nie jest problemem, ponieważ uwielbiam słuchać kazań. Bardzo mi się to podoba, że w materiale zawarte są też tzw. myśli do medytacji. Jest to parę bardzo mądrych, sensownych pytań, które dają naprawdę dużo do myślenia, medytacji, refleksji. Zazwyczaj już w domu, jeszcze raz analizuje sobie czytany fragment Ewangelii, ten materiał i te pytania i na nie odpowiadam. Dzięki temu staram się być dobrą mamą, żoną, córką, koleżanką, znajomą i kobietą dla wszystkich ludzi, którzy są obecni w moim życiu i sercu. Na koniec spotkania modlimy się i rozchodzimy do swoich domów.
Spotkania Kręgu Biblijnego uczą mnie jak kochać Boga, drugiego człowieka i samą siebie. Według mnie, nie ma nic piękniejszego jak to, żeby kochać i być, czuć się kochaną. I powtórzę tu za Adamem Mickiewiczem „Miej serce i patrzaj w serce”.
Życzę sobie, żeby takie spotkania trwały całe moje życie, a po śmierci chciałabym się z Wami wszystkimi spotkać przed tronem Boga i usłyszeć, że zrobiliśmy „kawał dobrej roboty” w Dobrej. Dziękuję.

Joanna