Krąg Biblijny - o grupie

krag biblijny 01Krąg Biblijny to grupa, która rozpoczęła swoją działalność w naszej parafii 5 maja 2021 r. Powstała ona w odpowiedzi na głód Słowa Bożego, który dochodzi do głosu w sercach ludzi wierzących. Wszak „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4b). Udział w spotkaniach nie wymaga wcześniejszego przygotowania i może w nim uczestniczyć dosłownie każdy. Wystarczy wziąć ze sobą swoje Pismo Święte oraz ołówek lub długopis. Spotkania odbywają się w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca o godz. 18.00 (w okresie letnim o godz. 19.00) w salce młodzieżowej (również w lipcu i sierpniu). Grupa jest otwarta i w każdej chwili przyjmuje każdego, kto postanowi do niej dołączyć. Bo nigdy nie jest za wcześnie ani za późno na to, aby zacząć czytać Pismo Święte dokładniej i z większym zrozumieniem. W ramach spotkań analizujemy Ewangelię według św. Marka, która powstała chronologicznie pierwsza (około 60 r. po Chrystusie). Werset po wersecie, rozdział po rozdziale, w przestrzeni ciszy szukamy głębi Słowa, które nieustannie do nas przemawia. Uczestnicy spotkań otrzymują materiały, które pomagają im w lepszym zrozumieniu treści Ewangelii. Mogą wrócić do nich później, w „zaciszu swojej izdebki”. Mamy nadzieję, że dokładniejsze poznanie treści zapisanej Ewangelii pomoże nam lepiej przygotować się na poznanie Piątej Ewangelii – ziemskiej Ojczyzny Chrystusa w ramach pielgrzymki, którą mamy nadzieję zorganizować w przyszłości.

Spotkania odbywają się w pierwszą i trzecią środę miesiąca, o godz. 18.30, w salce młodzieżowej pod chórem.