Parafialna Rada Duszpasterska

rada par 01

Rada Duszpasterska stanowi, zgodnie z kan. 536 KPK, ciało doradcze, które pod kierownictwem Proboszcza Parafii lub Rektora kościoła – w ramach ustawodawstwa diecezjalnego – czuwa nad organizacją życia duszpasterskiego w danej wspólnocie wiernych.
Za swój podstawowy cel Rada Duszpasterska ma współodpowiedzialne wspieranie kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego danej wspólnoty.

W skład Rady Duszpasterskiej wchodzą trzy grupy członków: wybrani, urzędowi oraz mianowani przez Księdza Proboszcza.

W naszej parafii w skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej wchodzą:

Ks. Wojciech Sroka, proboszcz - przewodniczący;

P. Beata Miśkowiec - zastępca przewodniczącego;

Członkowie Rady z Dobrej - P. Adrian Cieślik, P. Wojciech Czech P. Artur Kadzik, P. Grażyna Łącka, P. Natalia Mikołajczyk, P. Beata Miśkowiec, P. Jan Palki, P. Piotr Pawlak;

Członkowie Rady z Porąbki - P. Maria Cygal, P. Wacław Trzópek;

Członkowie Rady z Gruszowca – P. Michał Chlipała, P. Irena Kołodziej, P. Stefania Pleń;

Członkowie Rady z Jurkowa Dolnego - P. Anna Podgórni.

Ostatnie wybory Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej odbyły się 23. 10. 2022 roku.