Schola - Gramy i śpiewamy na chwałę Pana i Matki Najświętszej

schola 01Św. Augustyn napisał, że „kto śpiewa, dwa razy się modli”. W środowisku naszej Parafii istnieje bogata tradycja śpiewu i gry na różnych instrumentach. Grają i śpiewają zarówno starsi jak i młodsi. Opierając się na tym doświadczeniu postanowiliśmy powołać do istnienia scholę dziecięcą, której działalność ubogaca modlitwę liturgiczną w naszym Sanktuarium. Schola angażuje się w przygotowanie liturgii Mszy Świętych z udziałem dzieci, które sprawowane są od września do czerwca w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 11.00. Dziewczynki wykonują psalmy oraz prowadzą śpiew pieśni podczas Mszy. Aktywnie włączają się w Liturgię Wielkiego Piątku, Procesji Bożego Ciała oraz innych Uroczystości, wokół których toczy się życie naszej wspólnoty. Regularnie spotykają się na próbach prowadzonych przez Pana Organistę w każdy wtorek o godz. 17.00. Ich zaangażowanie i wkład pracy zostały docenione przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy poprosili o to, by schola poprowadziła śpiew na Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej ich dzieci. Obecnie schola liczy około 20 osób. Wszystkich chętnych, zarówno dziewczęta jak i chłopców, zachęcamy do włączenia się w to piękne dzieło.