Schola - Gramy i śpiewamy na chwałę Pana i Matki Najświętszej

schola 01Św. Augustyn napisał, że „kto śpiewa, dwa razy się modli”. W środowisku naszej Parafii istnieje bogata tradycja śpiewu i gry na różnych instrumentach. Dla młodszych płaszczyzną do rozwijania swojego muzycznego talentu jest Dziecięca Schola Liturgiczna, która wykonuje swoją posługę w czasie niedzielnych i świątecznych Eucharystii, rekolekcji, rorat itd. Schola jest również miejscem formacji dla psałterzystek, których zadaniem jest wykonywanie śpiewów międzylekcyjnych.

Opiekunem muzycznym scholii jest p. Wojciech Czech

Opiekunem duchowym scholii jest ks. Paweł Krzak

Każdego kto chce dołączyć do scholii zapraszamy na nasze próby w 2 i 4 soboty miesiąca o 11:00.