Zespół muzyczny

zespol 01

Założony w 2013 roku z inicjatywy ks. Macieja Sidora, opiekuna apostolskiej grupy młodzieżowej, Zespól po raz pierwszy w parafii zagrał podczas peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, 6 grudnia 2013 roku. W latach 2013/14 zespół wraz z księdzem Maciejem prowadził pan Wojciech Czech - ówczesny członek młodzieżowej grupy apostolskiej.


W latach 2015/16 funkcję opiekuna zespołu pełnił ks. Stanisław Serafin.
W wakacje 2016 roku, ponownie opiekunem grupy został pan Wojciech Czech, pełniący równocześnie funkcję organisty w parafii. Zespół brał udział w przywitaniu pielgrzymów przybywających na ŚDM z całego dekanatu Tymbark, w parku imienia Małachowskich w Dobrej. Wykonywał piosenki i pieśni w języku polskim, angielskim i francuskim. Podczas mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej, wraz z chórem Belcanto z Dobrej, wykonał hymn ŚDM „ Błogosławieni miłosierni”.
Obecnie muzycy regularnie spotykają się na próbach, akompaniują scholii dziewczęcej, podczas niedzielnych mszy dla dzieci o godzinie 11.00. W okresie wielkiego postu, wraz z grupą apostolską członkowie zespołu przygotowują Drogi Krzyżowe dla młodzieży, a w ciągu roku współprowadzą czuwania i adoracje.

Obecny skład zespołu:
1. Iga Białoń – wokal,
2. Karolina Rapacz – skrzypce,
3. Tomasz Szubryt – gitara basowa,
4. Kamil Szubryt – gitara akustyczna,
5. Magdalena Szubryt – flet,
6. Oliwia Podgórni - skrzypce

 zespol muzyczny 02

 

zespol betsaida 03

 

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.