Zespół muzyczny

zespol 01

Założony w 2013 roku z inicjatywy ks. Macieja Sidora, opiekuna apostolskiej grupy młodzieżowej, podczas której początkowo odbywały się próby. Zespól po raz pierwszy w parafii zagrał podczas peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, 6 grudnia 2013 roku. W latach 2013/14 zespół wraz z księdzem Maciejem prowadził pan Wojciech Czech - ówczesny członek młodzieżowej grupy apostolskiej.
W latach 2015/16 funkcję opiekuna zespołu pełnił ks. Stanisław Serafin. W roku 2016 zespół zagrał podczas dekanalnego spotkania młodzieży w Dobrej, a od lutego zaczął regularnie, raz w miesiącu, prowadzić śpiew podczas mszy niedzielnej o godzinie 9.00. Rok 2016, to również czas przygotowania do ŚDM,
W wakacje 2016 roku, ponownie opiekunem zespołu został pan Wojciech Czech, pełniący równocześnie funkcję organisty w parafii. Zespół brał udział w przywitaniu pielgrzymów przybywających na ŚDM z całego dekanatu Tymbark, w parku imienia Małachowskich w Dobrej. Wykonywał piosenki i pieśni w języku polskim, angielskim i francuskim. Podczas mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej, wraz z chórem Belcanto z Dobrej, wykonał hymn ŚDM „ Błogosławieni miłosierni”.
Obecnie zespół regularnie spotyka się na próbach, akompaniuje scholii dziewczęcej, podczas niedzielnych mszy dla dzieci o godzinie 11.00. W okresie wielkiego postu, wraz z grupą apostolską muzycy przygotowują Drogi Krzyżowe dla młodzieży, a w ciągu roku współprowadzą czuwania i adoracje.

 

Obecny skład zespołu:
1. Zofia Długosz – wokal, instrumenty klawiszowe,
2. Karolina Rapacz – skrzypce,
3. Aleksandra Morzywołek – wokal, gitara klasyczna, gitara akustyczna,
4. Klaudia Węglarz - wiolonczela
5. Wiktoria Wydra - skrzypce,
6. Iga Białoń - wokal,
7. Kamil Szubryt – wokal, gitara akustyczna,
8. Julia Pogdórni – gitara klasyczna,
9. Kacper Jakubiec – wokal,

 

zespol muzyczny 02

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.