I Komunia święta

intencje*Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii odbywa się w I niedzielę maja (05 maja 2024 r.).

*Przygotowanie dzieci z klasy III szkoły podstawowej do I Komunii Świętej obejmuje:

- systematyczny udział w katechezie szkolnej (klasa III szkoły podstawowej)
- udział w spotkaniach formacyjnych prowadzonych w parafii raz w miesiącu
Spotkania formacyjne w parafii odbywają się w II CZWARTEK MIESIĄCA
W programie spotkania:
- udział w Mszy św. z konferencją (czas letni - godz. 18.00; czas zimowy - godz. 17.00)
- spotkanie formacyjno - organizacyjne po Mszy św.
Wyjątki:
*W październiku wspólny udział Grupy Pierwszokomunijnej w nabożeństwie różańcowym

UWAGI DLA RODZICÓW
1. Jeśli dziecko było ochrzczone w innej parafii, należy dostarczyć świadectwo chrztu (do końca grudnia).

2. Przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Pierwszej Komunii św.

A. W rodzinie
* Właściwa atmosfera w domu (przykład szacunku i życzliwości dla domowników),
* Życie religijne rodziny (troska o codzienną modlitwę, właściwy sposób przeżywania uroczystości religijnych i rodzinnych),
* Odrabianie zadań; systematyczna pomoc rodziców w nauce (dopilnowanie, sprawdzenie).
* Nauka „małego katechizmu”,

B. W kościele
* Systematyczny udział w Mszy św. niedzielnej,
* Udział w spotkaniach modlitewno-formacyjnych w ramach przygotowania parafialnego,
* Udział dzieci w nabożeństwach związanych z rokiem liturgicznym (nabożeństwa różańcowe, Roraty, Droga krzyżowa, Gorzkie żale).

C. W szkole
* Systematyczny i czynny udział w katechezie,
* Posiadanie pomocy katechetycznych (zeszyt ćwiczeń, podręcznik).

3. Pamiątki związane z I Komunią św.,
* Różaniec - poświęcenie i wręczenie na początku października (kupuje prowadzący dla całej grupy),
* Książeczka - poświęcenie i wręczenie w marcu (kupuje prowadzący dla całej grupy),
* Medalik - kupują rodzice (poświęcenie w Białym Tygodniu),
* Obrazek - przygotowuje prowadzący dla całej grupy (poświęcenie i wręczenie w dniu I Komunii św.).