ogloszenia 01

26 niedziela zwykła (25. 09. 2022 r.)

1. W środę o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. O poprowadzenie różańca prosimy różę Św. Agaty, Zelatorki P. Czesławy Drożdż. Nowenna do MB Szkaplerznej w środę o godz. 18.00 a po niej Msza Święta.

2. Od soboty zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie będzie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dla dzieci przygotowane są - podobnie jak w roku ubiegłym - specjalne plansze do zbierania różańcowych naklejek. Zachęcamy grupy parafialne dorosłych i róże różańcowe do poprowadzenia różańca; w zakrystii znajduje się lista, na której są jeszcze wolne dni. 15 minut przed nabożeństwem różańcowym odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego o pokój na Ukrainie – zapraszamy również do włączenia się w tę modlitwę. Msze Święte popołudniowe w dni powszednie października bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza Św. wotywna o Najśw. Maryi Pannie rano o 6.30.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 7.00 i 11.00.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na procesję różańcową o godz. 15.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy: Dobra, Os. Morgi - od P. Lucyny Kołodziej do P. Pawlaków; drugi: Dobra, Os. Myconie; trzeci: Porąbka - Os. Kalety; czwarty: Gruszowiec - Os. Do Kozy, Kuźle, Brogi.

6. W tym tygodniu spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych w stałych terminach ustalonych z opiekunami.

7. Informujemy, że na cmentarzu prowadzone są prace konserwatorskie przy pomniku poległych, w wyniku których może się pojawić trochę pyłu na sąsiadujących nagrobkach. Ten pył wykonawcy starają się, przynajmniej „z grubsza”, usunąć. Takie „brudne” prace prowadzone będą jeszcze w poniedziałek. Przepraszamy za wynikające stąd niedogodności. Przy okazji prosimy, aby osoby opiekujące się grobami bliskich, zwróciły uwagę, czy nagrobek nie zagraża bezpieczeństwu osób przebywających na cmentarzu – chodzi szczególnie o pochylone i chwiejące się metalowe krzyże. Wszystkie tablice nagrobne i krzyże powinny być stabilnie zamocowane.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki makulatury na misyjne studnie. Zebrane zostało 4750 kg. Ze sprzedaży uzyskaliśmy kwotę 1900 zł. Dziękujemy Akcji Katolickiej za pomysł i inicjatywę, a dzieciom i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za pomoc w załadunku makulatury do kontenera.

9. Dziękujemy również wszystkim rodzinom, które w tym roku złożyły ofiary na sprzątanie i dekorację kościoła. Informujemy, że spośród około 900. rodzin, które odwiedzamy podczas kolędy, ofiary na sprzątanie złożyło w tym roku 631 rodzin; wszystkim tym rodzinom składamy serdeczne „Bóg zapłać”, a pozostałe 270 rodzin również zapraszamy do włączenia się w troskę o czystość i dekoracje w kościele. Jeśli któraś z rodzin nie jest pewna, czy przekazała w tym roku ofiarę na sprzątanie, to można zwrócić się w tej sprawie z zapytaniem do ks. Proboszcza telefonicznie/SMS (506067135), można także wysłać zapytanie mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

10. Wójt Gminy Dobra oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej zapraszają na XI Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka”, który odbędzie się 2 października 2022 na sali gimnastycznej przy GOK w Dobrej. Początek festiwalu zaplanowano na godzinę 9.45. Na scenie wystąpią zespoły regionalne, które zaprezentują bogate tradycje, zwyczaje, muzykę i tańce różnych grup etnicznych zamieszkujących w Beskidzie Wyspowym. Wydarzenie jest zarazem zakończeniem akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2022 - znów wędrujemy po „Beskidzkich Wyspach” organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolski, w ramach konkursu Małopolska Gościnna wspólnie z Fundacją Rozwoju Regionu Rabka.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku przy wyjściu głównym. Dostępny jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii są do nabycia „Kalendarze rolnika” (w cenie 30 zł) i kalendarze ścienne z wieńcami żniwnymi (w cenie 8 zł).