ogloszenia 01

25 Niedziela zwykła (19. 09. 2021r.)

1. Msze Święte dzisiaj przed południem o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

2. Po południu zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą za wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu parafialnym. Msza Święta odprawiona zostanie na cmentarzu o godz. 15.00. Podczas Mszy Św. zbierana będzie składka na utrzymanie cmentarza, zwłaszcza całoroczny wywóz odpadów cmentarnych. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej w kościele o godz. 16.00.

3. W dni powszednie Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00. W sobotę Msza Św. o godz. 18.00 z liturgią niedzielną.

4. W dniu dzisiejszym można złożyć ofiarę do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. W poniedziałek o godz. 8.00 Odprawiona zostanie Msza Święta dla Szkoły Podstawowej, z okazji Dnia Patrona.

6. Przypominamy o zaproszeniu skierowanym do naszej parafii na Mszę Św. odpustową w Limanowej, w dniu 21 września (wtorek) o godz. 11.00.

7. W środę o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 nowenna do MB Szkaplerznej i Msza Święta. O poprowadzenie różańca prosimy Różę Św. Łucji, zelatorki P. Doroty Judka.

8. W czwartek Msza Św. popołudniowa w kościele zabytkowym.

9. W tym tygodniu spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych w stałych terminach ustalonych z opiekunami.

10. Wyjazd na Parafialne Dni Formacji do Koszyc Małych dla zadeklarowanych ministrantów i lektorów w piątek (24 IX) o godz. 15.00 z placu kościelnego.

11. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.00 z liturgią dla dzieci.

12. Zapraszamy rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej, na krótkie spotkanie informacyjne związane z przygotowaniem do I Komunii Świętej, w przyszłą niedzielę (26 września) po Mszy Świętej o godz. 11.00.

13. Zapraszamy rodziców młodzieży z klas VII na krótkie spotkanie informacyjne związane z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania, w przyszłą niedzielę (26 września) po Mszy Św. o godz. 9.00.

14. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Uroczysta Msza św. na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia o godz. 11.00. Zachęcamy do wybrania się na te uroczystości.

15. Przypominamy, że trwają zapisy na Parafialną Pielgrzymkę do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie z okazji 200-lecia istnienia, która odbędzie się 9 października br. (sobota) wyjazd o godz. 8.00. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u Ks. Jakuba. Jest już zapisanych ponad 70 osób dorosłych, zapisy dzieci i młodzieży ruszają jutro.

16. Zbliża się miesiąc październik i nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy grupy parafialne dorosłych i róże różańcowe do poprowadzenia różańca; w zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się wpisać poszczególne grupy. Prosimy, aby uczynić to w tym tygodniu.

17. Za dwa tygodnie planowana jest tradycyjna procesja różańcowa. Już dzisiaj o przygotowanie ołtarzy prosimy: pierwszego: Zadziele - Os. Na Potok; drugiego: Dobra, Os. Biernaty, Chalcarze; trzeciego: Porąbka - Os. Zakarczma, Zapotok, Folwarskie; czwartego: Gruszowiec - Os. Miśkowce, Płoszczyce, Na Łęgu, Szkoła.

18. Starosta Limanowski informuje, że w terminie od 20.09.2021 r. do 08.10.2021 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Limanowej zostanie wyłożony do publicznego wglądu projekt z modernizacji ewidencji gruntów i budynków, obejmujący obręby ewidencyjne Chyszówki, Dobra, Gruszowiec, Jurków, Półrzeczki i Wilczyce. Ewentualne uwagi do wyłożonego projektu można zgłaszać w godzinach pracy Starostwa Powiatowego. Szczegóły na stronach internetowych Gminy Dobra i Starostwa.

19. Wójt Gminy Dobra przypomina o obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, który trwa do 30 września 2021 r. Do tej pory spisało się ponad 93% mieszkańców Gminy Dobra. Informacje dotyczące sposobu spisania się dostępne są na stronie internetowej gminy, natomiast osoby, które nie mają dostępu do internetu, zachęcamy do skorzystania z pomocy rachmistrza lub punktu spisowego przygotowanego w Urzędzie Gminy Dobra.

20. Zachęcamy do nabycia czasopism religijnych, które znajdują się na stoliku przy wyjściu głównym. W zakrystii do nabycia są również kalendarze rolnika książkowe (25 zł) oraz kalendarze rolnika ścienne (6 zł).

21. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Stanisława Cygal z Porąbki. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.