Ogłoszenia duszpasterskie

ogloszenia 01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 Niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

 

1. Z racji obchodzonego dzisiaj dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, można przy wyjściu z kościoła złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Dziękujemy za złożone ofiary.

2. Zapraszamy do udziału w Roratach, które odprawiane są w dni powszednie rano o godz. 6.20 oraz po południu o godz. 17.00 - dla dzieci. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny rano o godz. 6.00. W sobotę Roraty tylko o godz. 6.20.

3. W środę o godz. 16.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. O poprowadzenie różańca prosimy Różę Św. Elżbiety, Zelatorki P. Małgorzaty Lach-Smoleń.

4. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w środę o godz. 17.00.

5. Młodzież z klas VII, zapraszamy, wraz z rodzicami, na Mszę Św. popołudniową i spotkanie katechizmowe: klasę VII „B” zapraszamy w środę 13 XII, a klasę VII „A” w czwartek 14.XII.

6. Dzieci z klas III, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy w czwartek na Mszę Św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne.

7. W sobotę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.

8. W sobotę od godz. 8.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy o zgłoszenie tych chorych do najbliższego piątku.

9. Spowiedź przedświąteczna zaplanowana jest na piątek 22 grudnia od godz. 8.30 do 12.00 i od godz. 14.00 do 17.00.

10. W sobotę 16 grudnia od godz. 10.00 młodzież ze Szkolnego Koła Caritas uda się z życzeniami świątecznymi do parafian chorych i w podeszłym wieku. Do życzeń dołączone będą drobne upominki, w tym pierniczki przygotowane przez Gminne Przedszkole Nr 1 w Dobrej.

11. Spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych w tym tygodniu w stałych terminach.

12. Podobnie, jak w latach poprzednich, zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2024 r. o godz. 12.00. Zachęcamy, aby już teraz przygotować stroje królów, w kolorach: czerwonym - symbolizującym Europę, zielonym - symbolizującym Azję, niebieskim - symbolizującym Afrykę. Szczegóły dotyczące Orszaku podamy w późniejszym terminie.

13. Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej wraz z parafią Stróża, serdecznie zaprasza rodziny lub grupy przyjaciół, znajomych czy sąsiadów, do występu podczas koncertu pn. „IX Rodzinne Kolędowanie”, gminy Dobra. Tym razem odbędzie się ono 30 grudnia 2023 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stróży. Aby wziąć udział w koncercie, wystarczy wypełnić kartę i dostarczyć do GOK-u do 21 grudnia. Karta i regulamin wydarzenia znajduje się w siedzibie oraz na stronie internetowej Gok-u.

14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym, przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

15. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli potrzebujących, składając produkty żywnościowe do kosza w kościele oraz w sklepach. Dziękujemy właścicielom sklepów: Delikatesy Centrum w Dobrej, sklepy GS nr 1, 2 i 5 w Dobrej, sklep Żabka w Dobrej (naprzeciw kościoła), sklep Supermarket i Żabka na Krzyżowej oraz sklep Jędruś naprzeciw stacji paliw, jak też młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za przeprowadzenie akcji i Paniom z Caritas Parafialnej za przygotowanie paczek; paczki zostaną przekazane potrzebującym w najbliższych dniach. Kosz na produkty żywnościowe dla potrzebujących będzie jeszcze wystawiony w kościele do środy.

16. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Dobrej zaprasza na kiermasz stroików bożonarodzeniowych, który odbędzie się w niedzielę 17.12.2023, po Mszach Świętych o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Zebrany dochód wesprze działania Rady Rodziców na rzecz uczniów w naszej szkole podstawowej.

17. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, które umieszczone są na stoliku przy wyjściu głównym.

 

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.