ogloszenia 01

15 niedziela zwykła  – 14. 07. 2024 r.

1. Zapraszamy do udziału w Uroczystościach Odpustowych, zgodnie z następującym programem:

2. *Niedziela (14 VII) - Dzień modlitwy w intencji rodzin. Kazania wygłosi nasz Rodak - Ks. dr Jerzy Smoleń. O godz. 7.00, 9.00 i 16.00 - Msze Św. z kazaniem. O godz. 11.00 - Msza Św. z procesją eucharystyczną oraz błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym. Podczas wszystkich Mszy Świętych będzie odnowienie ślubów małżeńskich, dlatego małżonków zapraszamy w miarę możliwości na Msze Święte wspólnie.

*Poniedziałek (15 VII) - Dzień modlitwy w intencji starszych, chorych i cierpiących. Kazania głosił będzie Ks. dr Bogdan Węgrzyn, Sędzia audytor Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. O godz. 7.00, 9.00 - Msze Św. z kazaniem. Na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich chorych i starszych; udzielany będzie podczas tej Mszy Św. sakrament chorych oraz błogosławieństwo chorych na sposób Lourdes. O godz. 18.00 - Msza Św. z procesją eucharystyczną dla Pielgrzymów.

*Wtorek (16 VII) – Dzień modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Kazania wygłosi Ks. Prał. Piotr Sieja, Rodak naszej parafii. O godz. 7.00, 9.00 i 18.00 - Msze Św. z kazaniem. O godz. 11.00 - Msza Św. z procesją eucharystyczną. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy również obchodzić Jubileusz 60-lecia kapłaństwa naszego Rodaka, Ks. Prał. Władysława Szyrszenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

3. W środę o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej; o poprowadzenie różańca prosimy Różę Św. Józefa, zelatora P. Bolesława Jarosza. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

4. W czwartek Msza św. w kościele zabytkowym o godz. 18.00.

5. Z racji zbliżającego się wspomnienia Św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo pojazdów.

6. Zapraszamy na Letni Koncert Kameralny do świątyni zabytkowej, dzisiaj o godz. 17.00.

7. Parafia w Skrzydlnej zaprasza dzisiaj, o godz. 18.00 na MISTERIUM ŚWIETLISTEJ DROGI, oparte na tajemnicach różańcowych światła.

8. Zachęcamy do nabycia czasopism religijnych, które znajdują się na stoliku przy wyjściu głównym.