Odpusty parafialne

odpust2020Główny odpust związany jest z tytułem parafii i odbywa się w lipcu. Trwa 3 lub 4 dni, obejmując czas pomiędzy wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej (16 lipca) a najbliższą niedzielą.

W oparciu o wieloletnią tradycję, Parafia obchodzi również odpust ku czci Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia), związany z kultem Ikony Przemienienia Pańskiego, znajdującej się w kościele zabytkowym, a także odpust ku czci Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - patronów świątyni zabytkowej (28 października).