Gminne Ostatki Kolędowe

gminne ostatki koledoweJuż od kilku lat, w ostatnią niedzielę stycznia, organizowane są w naszym Sanktuarium Gminne Ostatki Kolędowe. Jest to koncert, w czasie którego mogą zaprezentować się z kolędami i pastorałkami zespoły z terenu Gminy Dobra.

Spotkanie opłatkowe Seniorów

dzien seniora 202328 stycznia, w ostatnią sobotę miesiąca, został zorganizowany po raz kolejny Dzień Seniora. Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy parafii z Gminą Dobra i jednostkami gminnymi, jak Ośrodek Pomocy Społecznej czy Dzienny Dom Senior +. Wzięło w nim udział liczne grono Seniorów z naszej parafii.

Halina Benedyk i Marco Antonelli zaśpiewali w Dobrej

sanktuaryjny wieczor koledW naszym Sanktuarium odbył się w dniu 15 stycznia "Sanktuaryjny wieczór kolęd", podczas którego wystąpili artyści sceny muzycznej - Halina Benedyk i Marco Antonelli. Towarzyszył im znany kompozytor i aranżer Aleksander Maliszewski. Artyści wystąpili w ramach koncertu charytatywnego, wspierając budowę ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci z niepełnosprawnością - podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością im. Jana Pawła II w Tymbarku. W koncercie wzięło udział liczne grono tutejszych mieszkańców, a taże zaproszeni goście i podopieczni Stowarzyszenia. Organizatorem wydarzenia był. Ks. dr Jerzy Smoleń, który współpracuje ze Stowarzyszeniem i pełni funkcję jego kapelana.

Zobacz zdjęcia (Fot.K.Bielski)

Imieniny Ks. Arkadiusza

imieniny ks arkadiusza15 stycznia, podczas Mszy Św. o godz. 11.00 modliliśmy się w intencji Ks. Arkadiusza, a przedstawiciele Parafian złożyli Ks. Arkadiuszowi życzenia i bukiet imieninowych kwiatów. Znakiem wdzięczności za posługę duszpasterską Ks. Arkadiusza oraz życzliwości wobec jego osoby, były także gromkie brawa, które wszyscy obecni na Mszy Świętej dołączyli do wypowiedzianych życzeń.

Zobacz zdjęcia (fot.S.Przybytek)

Konkurs na najpiękniejszy strój orszakowy

konkurs otk 2023IV Orszakowi Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł przez Dobrą, towarzyszył konkurs na najpiękniejszy strój orszakowy. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przygotowanie przebrania, wykonanie jego zdjęcia podczas orszaku i przesłanie go do organizatora – Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej. Zdjęcie można było wysłać mailem lub oznaczyć w mediach społecznościowych (Facebook): #dobraorszak2023. Do konkursu zgłosiło się piętnastu uczestników.