Msza za zmarłych na cmentarzu

msza sw na cmentarzu            W trzecią niedzielę września odbyła się Msza Święta na parafialnym cmentarzu. Zebrani wspólnie modlili się w intencji wszystkich zmarłych, pochowanych na dobrzańskiej nekropolii, także w intencji poległych podczas wojen światowych. Szczególnie modlitwą otoczono ofiary pacyfikacji w Porąbce i na Gruszowcu.

Delegacja z parafii na Walnym Zjeździe SRK

zjazd SRKW dniu 18 września 2021r. odbył się Walny Zjazd członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Miał on miejsce tym razem w Starym Sączu, w Domu Rekolekcyjnym ,,Opoka”. Oddział SRK z Dobrej na zjeździe reprezentowali: Prezes - Jan Palki, Skarbnik – Maria Cygal, oraz Czesław Kawalec.

Czuwaj! Pierwsza zbiórka Skautów Europy

skauci 01W sobotę 11 września odbyło się pierwsze spotkanie chłopców, którzy postanowili dołączyć do nowo powstałej grupy Skautów Europy. Pomysł sprowadzenia skautów do naszej parafii zrodził się z inicjatywy Pani Magdaleny Miśkowiec oraz ks. Arkadiusza Kabaja, którzy dostrzegli potrzebę zaproponowania młodym aktywnej formy wypoczynku oraz możliwości budowania dojrzałych, koleżeńskich relacji opartych na wspólnie realizowanych wyzwaniach oraz zabawie na łonie natury.

Rozpoczęcie nowego roku formacji 2021/2022

rozpoczecie roku formacyjnegoTradycją naszej parafii jest Msza św. na rozpoczęcie nowego roku formacji, w czasie której wszystkie grupy pracujące przy naszej parafii powierzają się dobremu Bogu. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Proboszcz, a homilię wygłosił Ks. Jakub. W słowie zachęcił, aby wszyscy stali pod krzyżem Chrystusa, tak jak Matka Boża, a więc aby dawali wsparcie, byli odważni i ożywiali wspólnotę Kościoła. Na koniec Ks. Proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym i pobłogosławił na nowy rok pracy. Po Mszy św. miało miejsce spotkanie przy ciastku dla wszystkich uczestników uroczystości.

Zobacz zdjęcia (fot. Krystian Bielski)

Nowa salka duszpasterska dla młodzieży

nowa salka3 września rozpoczął się kolejny rok działalności Młodzieżowej Grupy Apostolskiej „Dobra Młodzież”. Na pierwsze spotkanie przyszła rekordowa ilość młodych osób – blisko stu. Niespodzianką dla wszystkich była nowa przestrzeń - pojawiła się bowiem w naszym kościele kolejna odnowiona salka do spotkań.