Wiadomości

Dekanalne rozgrywki LSO w piłce nożnej halowej

rozgrywki lso 2023W sobotę 9.XII w Tymbarku odbyły się Dekanalne Rozgrywki LSO w piłce nożnej halowej.
Naszą wspólnotę LSO reprezentowały trzy drużyny:
1) w kategorii "ministranci" - kapitanem był Bartosz Lach - drużyna zajęła V miejsce,
2) w kategorii "lektorzy młodsi" - kapitanem był Adam Łącki - drużyna zdobyła 1 miejsce oraz przejście do rozgrywek rejonowych. Tytuł "króla strzelców" otrzymał Bartłomiej Łazar,
3) w kategorii "lektorzy starsi" - kapitanem był Maksymilian Pytel - drużyna zdobyła srebrny medal i przejście do rozgrywek rejonowych.
GRATULUJEMY!

Przyjęcie nowych dziewcząt do DSM

DSM 2023W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia) podczas wieczornej Eucharystii, miało miejsce włączenie 14 dziewcząt do parafialnej wspólnoty DSM. Dziewczynki aktywnie i czynnie włączyły się w przygotowanie liturgii słowa. Wszystkim dziewczęta zrzeszonym w DSM i ich rodzinom życzymy Bożego błogosławieństwa.

Zobacz zdjęcia (Fot.Ks M.Szwabowski)

Włączenie Kandydatów do Liturgicznej Slużby Ołtarza

przyjecie kandydatowW Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, sprawowanej przez ks. proboszcza Wojciecha Srokę, sześciu chłopców przyjęło strój liturgiczny i złożyło przyrzeczenie wiernej służby przy ołtarzu. Oficjalnie zostali kandydatami na ministrantów.

II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich

forum rad parafialnych25 listopada odbyło się w Tarnowie II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wzięli w nim udział również przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej z naszej wspólnoty parafialnej.

Telefony, smartfony, tablety, laptopy na misyjne studnie

misyjne studnie2Zakończyła się kolejna diecezjalna akcja pomocy misjonarzom w budowaniu studni głębinowych, tym razem poprzez zbiórkę zużytych (działających i zepsutych) przedmiotów elektronicznych codziennego użytku: telefonów komórkowych klawiszowych, smartfonów, tabletów i laptopów.
Dziękujemy wszystkim, którzy w naszej parafii i w szkole włączyli się w tę akcję. Dzięki niej otrzyma wsparcie w budowie studni Ks. Stanisław Worwa, misjonarz z naszej diecezji, pełniący posługę duszpasterską w Czadzie.
Uczestnicy akcji złożyli 216 urządzeń, w tym 108 telefonów komórkowych klawiszowych, 82 smartfony, 15 tabletów, 8 laptopów i 3 nawigacje samochodowe.

Zobacz zdjęcia

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.