Wiadomości

„Strach zapukał do drzwi, otworzyła mu odwaga i nikogo tam nie było” – Gra Wiejska w Dobrej

gra wiejska„Strach zapukał do drzwi, otworzyła mu odwaga i nikogo tam nie było” – Gra Wiejska w Dobrej
Te właśnie słowa kard. Stefana Wyszyńskiego stały się mottem przewodnim V Edycji Gry Wiejskiej w całości poświęconej postaci Prymasa Tysiąclecia. Cała Gra odbyła się w dwóch turach, w pierwszej zorganizowanej w sobotę, brało udział pięć drużyn: z Nowego Sącza (dwie drużyny), Tymbarku, Skrzydlnej i Krużlowej. W poniedziałek natomiast wystartowało sześć drużyn: z Dobrej, Stróży, Wilczyc, Chyszówek i Jurkowa.

Uroczystość Bożego Ciała

boze cialo3 czerwca 2021 r., sześćdziesiąt dni po Wielkanocy, Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną inaczej Bożym Ciałem. Jest to wyjątkowe święto, w czasie którego procesje z Najświętszym Sakramentem obchodzą ulice miast i wsi, gdyż Jezus, zgodnie ze słowami pieśni „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”.

Kapłańskie jubileusze

jubileusze kaplanskieSiódma niedziela wielkanocna, oprócz święta Zesłania Ducha Świętego (tzw. „Zielonych Świątek”), przyniosła w naszej parafii dostojną uroczystość podwójnego jubileuszu kapłańskiego. Srebrny jubileusz kapłaństwa obchodził nasz rodak, ks. Adam Gąsior SAC, a dziesiątą rocznicę święceń wikariusz, ks. Arkadiusz Kabaj.

Majówki przy kapliczkach

majowki przy kapliczkachMaj jest miesiącem szczególnie poświęconym Maryi. W kościołach sprawowane jest nabożeństwo majowe, przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Śpiewana jest Litania Loretańska, zwana inaczej Litanią do Matki Bożej.

Dekanalny Turniej Piłki Nożnej LSO

turniej dekanalnyPółtorej roku czekali ministranci i lektorzy z dekanatu tymbarskiego na rozgrywki. Niestety z racji sytuacji było to wcześniej niemożliwe. Jednak 15 maja w hali sportowej szkoły podstawowej odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej, którego gospodarzem po raz trzeci była Dobra. Wystąpiło 15 drużyn z 9 parafii naszego dekanatu. Ostatecznie tabela wyników wygląda następująco:

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.