Koncert noworoczny

koncert noworoczny 2024Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku obfituje w różnego rodzaju koncerty kolęd. Same zaś kolędy są na tyle wdzięcznym tematem, że przyciągają nie tylko artystów, ale i publiczność.

7 stycznia, po południu, zorganizowany został w dobrzańskim sanktuarium Koncert Noworoczny. Wystąpiły podczas niego dzieci z Dobrzańskiego Ogniska Muzycznego oraz chóry: Chór Mieszany „Canticum Iubilaeum” działający przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej oraz Chór „BelCanto” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej.
Koncert podzielony był na trzy części. W pierwszej wystąpiło pięcioro uczestników Dobrzańskiego Ogniska Muzycznego. Akompaniował im p. Wojciech Czech, miejscowy organista. Druga część to samodzielne występy chórów. Pierwsi zaprezentowali się limanowscy chórzyści, pod dyrekcją p. Michała Łyszczarza. Po nich wystąpili chórzyści z Dobrej, którym przewodziła p. Urszula Palka-Ranosz. Akompaniował p. Wojciech Czech. W trzeciej, ostatniej, części chóry połączyły siły i wystąpiły razem, pod batutą obojga dyrygentów naprzemiennie.
Na zakończenie głos zabrali: p. Jan Palki, Przewodniczący Rady Gminy Dobra oraz ks. proboszcz Wojciech Sroka. Obaj złożyli podziękowanie artystom za piękny występ oraz publiczności za miłe przyjęcie. Koncert przypadł uczestnikom do gustu, gdyż na koniec miały miejsce owacje na stojąco.
Wydarzenie prowadziła p. Aleksandra Wilk z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej. Organizatorem koncertu była właśnie GOK wespół z parafią.