„Słopniczanie” z kolędą w Dobrej

slopniczanie koncert 202421 stycznia, podczas Mszy Świętej o godzinie 11 kolędowali w naszym sanktuarium członkowie Zespołu Regionalnego „Słopniczanie” ze Słopnic. Wykonali tradycyjne polskie i góralskie kolędy, w których śpiew włączyli się zgromadzeni na modlitwie parafianie. Po zakończeniu Eucharystii zespół dał krótki koncert, była też możliwość złożenia ofiary „do kapelusza” – jako wsparcie działalności zespołu.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Słopniczanie” powstał w 1978 r. z inicjatywy Marii Kaim. Pierwszą kierowniczką zespołu była Maria Król, a od 1981 r. do czasów obecnych funkcję tę sprawuje Józef Wójtowicz. Zespół kultywuje tradycje muzyczne tzw. Górali Białych, grupy etnograficznej położonej między Łąckiem a Kamienicą, połączone z muzyką lachowską, m.in. Lachów Limanowskich. Zdobywa tym samym liczne nagrody na festiwalach i przeglądach. W okresie kolędowym chętnie wykonuje tradycyjne kolędy i pastorałki w okolicznych kościołach.