Dzień Seniora

dzien seniora 2024Tradycyjnie, od kilku lat, w ostatnią sobotę stycznia, organizowany jest w naszej parafii Dzień Seniora. To spotkanie świąteczno-noworoczne jest okazją do podziękowania najstarszym mieszkańcom gminy Dobra za ich obecność i przekazywane doświadczenie, ale też do wyrażenia wobec Nich życzliwości i serdeczności przez młodsze pokolenie.

27 stycznia również miał miejsce w Dobrej Dzień Seniora. Rozpoczął się Mszą Świętą o godzinie 13.00. Sprawował ją i homilię wygłosił ksiądz proboszcz Wojciech Sroka. Kolejna część spotkania odbywała się w hali sportowej Szkoły Podstawowej. Po krótkiej modlitwie ks. proboszcz poświęcił opłatki, którymi łamali się zebrani, składając sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Po obiedzie życzenia złożyli przedstawiciele samorządu: wójt gminy Dobra, p. Benedykt Węgrzyn, radny powiatu limanowskiego p. Czesław Kawalec oraz radna gminy Dobra p. Danuta Trzópek. Do życzeń dołączyła się prowadząca spotkanie p. Monika Majerczyk, kierownik Dziennego Domu „Senior +”. W imieniu Seniorów głos zabrała p. Maria Miśkowiec.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczestnicy warsztatów z Dziennego Domu „Senior +” z Dobrej wystawili przed zgromadzonymi jasełka. Po nich koncert dla wszystkich gości dał Zespół Regionalny „Spod Ćwilina” pod kierownictwem p. Huberta Rapciaka. Następnie była okazja do wspólnego kolędowania, w którym przewodzili członkowie Domu „Senior +”
Spotkanie zorganizowane zostało przez Parafię Rzymskokatolicką w Dobrej we współpracy z Gminą Dobra, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrej, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dobrej oraz Dziennym Domem „Senior +” w Dobrej. W spotkaniu wzięło udział ok. 120 osób.

Zobacz djęcia