Gminne Ostatki Kolędowe

ostatki koledowe 2024Okres kolędowy powoli dobiega końca. Już od kilku lat w tym czasie Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej organizuje Gminne Ostatki Kolędowe. Jest to ostatnie spotkanie z kolędą w naszym sanktuarium.

28 stycznia po wieczornej Eucharystii odbył się ów koncert. Wzięły w nim udział: Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej pod batutą p. Anny Krywoborodenko, Chór BelCanto, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej, pod batutą p. Urszuli Palki-Ranosz oraz Zespół Ludowy „Skrzydlanie”, któremu przewodził p. Artur Cudek. Muzycy zagrali i zaśpiewali tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Na koniec zwarli szyki, by wspólnie wykonać kolędę „Bóg się rodzi”.
Na zakończenie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Dobra, p. Jan Palki. Podziękował on artystom za występy oraz za to, że podtrzymują tradycję kolędowania. Słowa wdzięczności skierował do ks. proboszcza Wojciecha Sroki, za udostępnienie przestrzeni naszego kościoła parafialnego, by koncert mógł się odbyć.
Wydarzenie prowadziła p. Aleksandra Wilk z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej.