Sarament Bierzmowania

bierzmowanie 20241 czerwca 2024 r., w sobotę, bp Stanisław Salaterski, Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej, udzielił 20 kandydatom ze Szkoły Podstawowej w Dobrej i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobrej sakramentu bierzmowania. Uroczysta Msza Święta była również rozpoczęciem wizytacji kanonicznej naszej parafii.

Na początku Eucharystii przedstawiciele rodziców kandydatów do bierzmowania powitali księdza biskupa i poprosili go o posługę sakramentalną. Następnie, w związku z wizytacją, ks. proboszcz Wojciech Sroka odczytał sprawozdanie o stanie parafii, od ostatniej wizytacji. Bp Salaterski przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił homilię, w której w sposób szczególny zwrócił się do młodzieży, do kandydatów do sakramentu.
Obrzęd sakramentu rozpoczął dialog ks. proboszcza z biskupem, w którym został on zapewniony o należytym przygotowaniu młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Następnie zgromadzeni kapłani udzielili młodzieży błogosławieństwa, a ks. biskup wezwał każdego z młodych imieniem jego patrona i namaścił olejem krzyżma na znak przyjmowanego „znamienia daru Ducha Świętego”.
Po obrzędzie udzielenia sakramentu młodzież złożyła dary ołtarza, m. in. nowy mszał i lekcjonarz – księgi wykorzystywane podczas mszy świętych. Młodzi angażowali się również z liturgię słowa, czy czytanie komentarzy do Eucharystii.