Diecezjalne Święto Rodziny – wyjazd do Starego Sącza

swieto rodzin 2024W trzecią niedzielę czerwca odbywa się w Diecezji Tarnowskiej Diecezjalne Święto Rodziny. Jest to okazja do zwrócenia uwagi, jak wielką wartość niosą ze sobą rodziny katolickie, chrześcijańskie.

Tegoroczne świętowanie, które przypadło na 16 czerwca, połączone było z obchodami 25. rocznicy kanonizacji bł. Kingi, a  zarazem wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Starym Sączu. I to właśnie tam, przy tzw. ołtarzu papieskim celebrowana była pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza uroczysta Eucharystia. Wieloletni sekretarz Jana Pawła II, późniejszy metropolita krakowski wygłosił również homilię, w której wspominał wydarzenia, jakie rozegrały się dokładnie 25 lat temu. Papież wówczas nie leciał helikopterem, ale ze względu na pogodę został przewieziony samochodem i jechał m. in. przez naszą Dobrą.

W tegorocznych obchodach Diecezjalnego Święta Rodziny wzięła udział delegacja naszych parafian wraz z księdzem proboszczem Wojciechem Sroką. Jak podkreślali, „było to niezwykłe przeżycie duchowe”.

Tekst i zdjęcia: Maria Cygal