Nowi Aspiranci LSO

nowi aspiranciW Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, podczas święta patronalnego Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej 6 młodych chłopców zostało wcielonych do grona LSO, na pierwszy stopień przygotowania, na aspiranturę.

Podczas Mszy Świętej o godzinie 11, sprawowanej przez ks. proboszcza Wojciecha Srokę, chłopcy przyjęli strój liturgiczny i złożyli przyrzeczenie. Ksiądz proboszcz poświęcił wcześniej komże oraz nałożył je każdemu chłopcu.
W homilii ksiądz proboszcz dziękował ministrantom i lektorom za nieustanną posługę w dobrzańskim kościele, wyraził też nadzieję, iż nie zabraknie chłopcom sił do pełnienia tej pięknej służby. Muszą jednak pamiętać, że służą samemu Chrystusowi.