IV Orszak Trzech Króli

orszak trzech kroli 2023 2Już po raz czwarty ulicami Dobrej przeszedł Orszak Trzech Króli. Ten radosny sposób świętowania Objawienia Pańskiego chyba już na stałe wpisał się do dobrzańskiego okresu Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Orszak wyruszył spod kościoła w kierunku Parku Małachowskich po uroczystej sumie, której przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Sroka. Po odczytaniu stosownego fragmentu Ewangelii mogliśmy przenieść się na dziedziniec pałacu Heroda, który próbował zwieść Mędrców, aby powiedzieli mu o narodzonym Dziecięciu. Królowie jednak nie posłuchali Heroda i udali się dalej do Betlejem, mijając po drodze m. in. pole pasterzy oraz gospodę. Wzięli też udział w walce dobra ze złem, aby w końcu pokłonić się Bożej Dziecinie.
Królowie jechali na koniach, towarzyszyły im w drodze, a później Świętej Rodzinie także alpaki, które pojawiły się na orszaku po raz pierwszy. W pochodzie podążała spora grupa parafian również w królewskich strojach – wszak po raz kolejny zorganizowany został konkurs na najpiękniejszy strój.
Podczas Mszy Świętej oprawę muzyczną zapewniała Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej. Podczas orszaku kolędy śpiewali wierni, zachęcani przez duszpasterzy. Scenki przygotowała młodzież z Grupy Apostolskiej, dziewczęta z DSM oraz panie z Dziennego Domu „Senior +”. Nad organizacją wydarzenia czuwali przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, a także lokalne instytucje: Gmina Dobra, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, OSP z Dobrej. Wiele rodzin i osób indywidualnych włączyło się nie tylko w prezentacje i występy orszakowe, ale także w przygotowanie zaplecza technicznego i logistykę. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

Zobacz zdjęcia (Fot. A.Cieslik)

Galeria zdjęć TV28

Posty i zdjęcia #DobraOrszak2023