VIII Rodzinne Kolędowanie

rodzinne koledowanie 20237 lutego 2023 r. odbyło się w naszym kościele już po raz ósmy Rodzinne Kolędowanie. Wzięło w nim udział osiem rodzin z terenu gminy Dobra, nie tylko z dobrzańskiej parafii. Grupy rodzinne oraz przyjacielskie wykonały znane i lubiane kolędy i pastorałki. Szczególnie pięknie wybrzmiały pastorałki regionalne, które spotkać można tylko na tym terenie.

Rodzinne kolędowanie to szczególnie piękna tradycja bożonarodzeniowa, która łączy pokolenia i przenosi bogactwo kulturowe i dziedzictwo dawnych pokoleń. Warto ją pielęgnować, stąd cykliczna impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, co roku w innej świątyni na terenie gminy Dobra. Wydarzenie zazwyczaj cieszy się sporym zainteresowaniem, tak wykonawców, jak i publiczności. Nie inaczej było też w tym roku, gdy nawa główna dobrzańskiej świątyni została wypełniona chętnymi do wspólnego kolędowania.