Konkurs na najpiękniejszy strój orszakowy

konkurs otk 2023IV Orszakowi Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł przez Dobrą, towarzyszył konkurs na najpiękniejszy strój orszakowy. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przygotowanie przebrania, wykonanie jego zdjęcia podczas orszaku i przesłanie go do organizatora – Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej. Zdjęcie można było wysłać mailem lub oznaczyć w mediach społecznościowych (Facebook): #dobraorszak2023. Do konkursu zgłosiło się piętnastu uczestników.

Spośród nadesłanych zdjęć komisja konkursowa w składzie: p. Urszula Palka – Ranosz, p. Małgorzata Smoleń oraz p. Adrian Cieślik wybrała zwycięzców w dwóch kategoriach: zdjęcie grupowe i zdjęcie indywidualne. Ocenie podlegały: pomysłowość, samodzielność wykonania oraz szczegółowość a także ogólne wrażenie artystyczne.
Przyznano następujące miejsca:
a) w kategorii indywidualnej: I miejsce – Emilia Miśkowiec, II miejsce – Natalia Kadzik, III miejsce – Barbara Jordan oraz dwa wyróżnienia dla Jolanty Myszy i Marysi Kluczewskiej.
b) w kategorii grupowej: I miejsce – Krzysztof, Rafał, Robert Sobczak, II miejsce – Barbara Joniec, III miejsce – Justyna Cygal oraz dwa wyróżnienia: Małgorzata, Mateusz, Emilia Urbańscy i Aneta, Artur i Sebastian Kadzik.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Rozdanie nagród miało miejsce w niedzielę 15 stycznia 2023 r., po Mszy Świętej o godzinie 11. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.
Zwycięzcom gratulujemy szczególnie, wszystkim uczestnikom dziękujemy za odwagę i udział w konkursie, a pozostałych parafian zachęcamy do udziału w przyszłym roku. Na zachętę publikujemy zdjęcia strojów nadesłane na konkurs oraz wykonane podczas wręczenia nagród.

Tekst: Adrian Cieślik

Zdjęcia: uczestnicy konkursu oraz ks. Wojciech Sroka i GOK (wręczenie nagród)