Procesja różańcowa

procesja rozancowa 2023Tradycyjnie już, w pierwszą niedzielę października miała miejsce w naszej parafii procesja różańcowa. Od kilku lat wierni czczą w ten szczególny sposób Matkę Bożą Różańcową.

I właśnie do tej postaci Maryi – Matki Bożej Różańcowej – nawiązał ks. proboszcz Wojciech Sroka w okolicznościowej homilii. Jej konkluzją było, aby odmawiać różaniec w każdym momencie życia, gdyż jest to modlitwa szczególna i wyjątkowo skuteczna.
Po homilii wyruszyła z kościoła procesja do czterech ołtarzy przygotowanych przez parafian, ustawionych wokół świątyni. Przy każdym ołtarzu odczytana była odpowiednia Ewangelia. W procesji za Najświętszym Sakramentem w monstrancji podążali licznie zgromadzeni wierni, odmawiając wspólnie modlitwę różańcową. \