Wiadomości

Rekolekcje dla wolontariuszy CARITAS w Starym Sączu

rekolekcje caritas 2023W dniach 20–22 października br. w Domu Pielgrzyma „Opoka” w Starym Sączu odbyły się rekolekcje dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas, organizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Z naszej parafii uczestniczyły w nich panie: Zofia Trzópek i Maria Cygal. Rekolekcjom przewodniczył ks. Dawid Włodarczyk - dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Grybowie.

„Mogłyśmy uczestniczyć w konferencjach, w codziennej Eucharystii, wspólnych nabożeństwach, wspólnych posiłkach. Miałyśmy okazję do indywidualnej rozmowy z kapłanem a także wzięłyśmy udział w spotkaniu informacyjnym nt. aktualnych dzieł i akcji podejmowanych przez Caritas” – mówią uczestniczki.
W programie było również zwiedzanie klasztoru sióstr klarysek z przewodnikiem i nawiedzenie Grobu Świętej Kingi. W niedzielę na zakończenie rekolekcji było spotkanie z dyrektorem Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Tekst i zdjęcia: Maria Cygal

Zobacz zdjęcia

 

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.